02 Ekim 2013

Zaman tersine aktı

YAZI: KANER KIVANÇ

Zamanı geri alabilir misiniz? Siz alamayabilirsiniz ama Marc Jacobs aldı. Louis Vuitton için hazırladığı son koleksiyon bizi geçmişe götürdü.  Markanın son 16 senedir sunduğu ikonik parça ve sahne tasarımları 2014 Yaz koleksiyonunda bir araya geldi.

Saat 10.00: Zaman geri akmaya başladı. Açılış Edie Campbell’dan. Louis Vuitton ve Stephen Sprouse beraberliğinden doğan fontla süslenmiş transparan tuluma ihtişamlı saç aksesuarı ve 2011 Kış koleksiyonundan hatırlayacağınız göz maskesi eşlik etti. Önce asansöre binip bir kat yukarı çıktı. Sonra geçen sezon çıktığı kapıların önünden geçti. Sıra 2013 Yaz koleksiyonuna ait yürüyen merdivenlere geldi. Ve daha önce binemediği Carousel’in önünden geçip sahneyi terketti. Ardından gelen tüm modeller markanın hit olmuş tasarımlayla aynı rotayı izledi. Bir kaç jean pantolon ve lacivert parça dışında koleksiyonun ana rengi siyah. Belli ki tasarımcı bu beraberliğin bitişinden dolayı yasta.

Saat 09.40: Son zamanlarda renkli ve desenli pijamalarıyla görmeye alıştığımız Marc Jacobs siyah takım elbisesiyle Louis Vuitton için son kez selama çıktı. Ama her sezon yapacağı sürprizi merakle beklediğimiz tasarımcı, bugün de takipçilerini şaşırttı. Söylemeden edemeyeceğim defileyi izlerken tüylerim diken diken oldu!

Ve Marc Jacobs’un bir süreliğine geri aldığı zaman normal seyrine doğru akmaya devam ediyor. Geçmişe geri döndük. Peki gelecekte neler karşımıza çıkacak? En önemlisi markanın yeni tasarımcısı kim olacak?  Şu an için en yakın aday Nicolas Ghesquière gözüküyor. Ancak hatırlarsanız aynı isim Dior için de çok konuşulurken tahta Raf Simons geçmişti. 

Deflenin tüm fotoğrafları için tıklayın.

 

 

 

ETİKETLER: MARC JACOBS , LOUİS VUİTTON , PARİS MODA HAFTASI , 2014 İLKBAHARYAZ , EDİE CAMPBELL