17 Ağustos 2013

Yalınayak Misali

YAZI: ECE ÖĞÜTOĞULLARI

Son zamanlarda “terlik modası geçti gitti hey gidi hey” diye düşünürken birden beynimde yanan ampul aslında yeni nesil terliklerin şu an hayatımızda olduğu gerçeğini farketmemi sağladı. Çocukluğumda eczanelerde satılan ortopedik, tipik kaba ve çirkin algısı ile gördüğüm bu tarz terlikler ne ara moda oldu da bu kadar hayatımıza girdi? 

Benim için her şeyi geçtiğimiz İlkbahar-Yaz sezonuna bomba gibi düşen Celine terlikler başlattı. Aynı şekilde kaba ve çirkindi ama tabanla temas eden yumuşacık tüyleri vardı. Fena halde ayağımı içine sokup, yolları arşınlamak geldi içimden. 

Nitekim Celine yok ise, mantar tabanıyla Birkenstock vardı. 

Senelerce varlığını reddettim. Ama bu yaz daha fazla direnemeden senelerin vermiş olduğu merakla bir tane parmak arası modelinden edindim. İlk gün verdiği acı yüzünden pişmanlıktan ölecekken ilerleyen günlerde ayağımdan çıkaramadığım bir parçam haline geldi; yalınayak misali. Çift bantlı modelleri son zamanlarda sokaklarda en çok rastladığımız şey. 

 

Bu da giyilir mi deyipte geçmemek lazım, zira arada sırada şıklığı bir kenara atıp konforu tercih etmek hepimizin hakkı!

İlgili Başlıklar