01 Mayıs 2015

Şehirden, Sahilden ve Adadan 'Evet' Dedirten Adresler

YAZI: MERVE ARKUNLAR

Hayalinizdeki düğün hangisine daha yakın ve yaşadığınız yere ne kadar uzak? İstanbul, Bodrum, Venedik ve Hint Okyanusu’ndan ilkbahar ve yaz düğünlerine uygun adresleri seçtik.
 
Şehirde
 
Kanlıca Boğaz hattında, Ahmet Rasim Paşa Yalısı’ndaki butik otel ve restoran evlenecek çiftlere açık ve kapalı mekan alternatifi sunuyor. A’jia’nın kapısı bahçede 300, kapalı alanda ise 80 kişilik düğün organizasyonlarına açık. Kokteyl düzeninde sıcak ve soğuk kanepeler, yemekli düğünler için altı farklı menü seçeneği ve Avrupa yakasından gelecek konuklara ücretsiz servis hizmeti sunuyor. Balayı odasında bir gecelik konaklama ise A’jia’nın yeni evli çifte hediyesi.
Ahmet Rasim Paşa Yalısı, Çubuklu Cad. No: 27, Kanlıca. (0216) 413 93 00. 
 
 
Tarihi dokusu ve manzarasıyla İstanbul’un köklü düğün mekanlarından biri. Oturmalı düzende kapalı alanda 450, açık alanda 600; kokteyl düzeninde ise kapalı alanda 700, açık alanda 1000 kişilik kapasiteye sahip. Düğün menüleri ise Borsa Restaurant’ın yetenekli şeflerinden soruluyor. Standart pakette; kokteyl, dört bölümden oluşan yemek, limitsiz yerli içki ve dekorasyon alternatifleri ile gelin ve damat için konaklama alternatifleri yer alıyor. 
Vaniköy Cad No:12, Kandilli. (0216) 332 23 33. 
 
 
Akdeniz düğünleri son dönemin yükselen trendleri arasında. Fransız Rivierası’nı Akdeniz esintileriyle İstanbul’un kalbine, Maçka Palas’a taşıyan La Petite Maison, Akdeniz esintili leziz bir yemek eşliğinde, şık, samimi ve rafine bir düğün hayali kuran çiftlerin adresi. 
Maçka Palas, Maçka Cad. No: 33B, Şişli. (0212) 232 02 32. 
 
 
Kokteyllerde 1000, oturmalı düzende ise yaklaşık 700 kişinin ağırlanabildiği, binlerce yıldız ile işlenen bir tavana sahip olan Raffles, Balo Salonu’nda gerçekleşen düğünlere ayrı bir giriş kapısı ve kendine ait bir fuaye sunuyor. Çiftin her an yanında olan düğün butler’ı ile yeni evli çift ve anne babalarının konaklayabileceği odalar Rafffles İstanbul’un düğün paketlerinde öne çıkan özelliklerden birkaçı. 
Zorlu Center, Zincirlikuyu. (0212) 924 02 00. 
 
 
Çok yönlü ve terası da bulunan cam pencereli Panorama salonu, kristal avizelerin asılı olduğu yüksek tavanlı, terasıyla birlikte 1000 kişiye kadar misafir ağırlayabilen The Grand Ballroom ya da havuzbaşı, The Grand Tarabya’nın düğünler için sunduğu üç seçenek. Ailelerin düğün günü hazırlıklarını yapabilmesi için iki oda ve yeni evli çiftin düğün gecesi konaklayacağı panoramik Boğaz manzaralı süit oda ücretsiz veriliyor. The Grand Tarabya’nın düğün paketleri €140 + KDV’den başlayan fiyatlarla.
Haydar Aliyev Cad. 154, Tarabya. (0212) 363 33 00. 
 
 
Ortaköy’de Boğaz’a nazır konumu, bahçesi ve denizden gelişe müsait iskelesi ile The Marmara Esma Sultan İstanbul düğünlerinin vazgeçilmez adreslerinden biri. Açık havada 1000 kişilik oturma düzeni ve 3000 kişilik kokteyl kapasitesine sahip. Düğün yemeği ve pastasının The Marmara Otelleri’nin ödüllü şefleri tarafından hazırlandığı organizasyonda, düğün gecesi The Marmara Taksim’in balayı süitinde konaklama imkanı da mevcut.
Muallim Naci Cad. Yalıçıkmazı Sok. No:20, Ortaköy. (0212) 334 83 00. 
 
 
Otelin yaz yağmuru gibi olası aksiliklere karşı donanımlı ve ihtişamlı Balo Salonu ilkbahar ve yaz aylarındaki düğünler için de İstanbul’daki tercih edilen adreslerden biri. Yemek düzeninde 550, kokteyl düzeninde ise 750 kişilik kapasiteye sahip. Karşılama kokteyli, set menü, limitsiz yerli içki ve süslemenin dahil olduğu standart paketten yararlanabilirsiniz. Spora düşkün çiftler için bir aylık fitness üyeliği fırsatı da mevcut. 
Taksim Meydanı, Beyoğlu. (0212) 334 83 00. 
 
Sahilde 
 
Yedi oteli ile Maldivler, Seyşeller, Madagaskar ve Mauritius’da konumlanan Constance Hotels & Resorts, unutulmaz bir düğün ya da romantik bir balayı için aradığınız adres olabilir. Hint Okyanusu’nun ince beyaz kumlu sahilleri, Michelin ödüllü şeflerin hazırladığı menüler ile eşleştirilen geniş şarap kavı, spa ve dalış imkanı Constance Hotels & Resorts’un evlenecek çiftleri ve yeni evlileri şımartan hizmetleri arasında.
 
 
Bodrum Yalıkavak Gökçebel mevkiinde yer alan Palmalife ılık esintisi, tropik ağaçları, beyaz kumlu sahili ve doğası ile yanı başınızdaki cennet. Gün batımında, sahilde evlenmeyi arzu eden çiftlere Royal ve Romance olmak üzere iki farklı düğün paketi sunuyor.
Kızılburun Cad. No:1, Yalıkavak-Bodrum. (0252) 396 60 50. 
 
Adada
 
 
Venedik lagününde, hilal şeklindeki adada yer alan 12. yüzyıldan kalma manastırın restore edilmesiyle kapılarını bu ay açacak olan The St. Regis San Clemente Palace kilisede ya da gözlerden uzak ve romantik bir düğün ile ilklere imza atmak isteyenler için iyi bir seçim.
 

 

ETİKETLER: WEDDİNG 2015 , DÜĞÜN , A’JİA , ADİLE SULTAN SARAYI , LA PETİTE MAİSON İSTANBUL , RAFFLES İSTANBUL , THE GRAND TARABYA , CONSTANCE HOTELS & RESORTS , PALMALİFE BODRUM RESORT & SPA , THE ST. REGİS SAN CLEMENTE PALACE , 2016WEDDİNG , VOGUEWEDDİNG