30 Ekim 2013

Makyaj Savaşları

YAZI: ECE ÖĞÜTOĞULLARI

Kraliçe

Kuyruğu uzun eyeliner ile kedi gözler, şarap rengi dudaklar. Soğuk bir ten. Şatonda, uzun yemek masasının bir ucunda yemek yerken, ihtişamlı görünümünün altındaki keskin bakışlı güzelliğinle karşındakini zehirlemeye hazırsın!

Dolce&Gabbana - Sonbahar/Kış 2013

 

Karanlık dudaklar

İddiasız ama vurucu. Yanaklara ufak şeftali dokunuşları. Ya koyu çikolata, ya da mürdümün baskın tonları ile dudaklar ön planda. Risksiz!

3.1 Philip Lim - Sonbahar/Kış 2013

Fendi - Sonbahar/Kış 2013

 

Gözlerde kızarıklık

Çizgi film karakterlerine gönderme. Olay gözlerde. Kırmızının tonları ile gözleri çevreliyoruz. Farı ister mat ister parlak tonlarda uygula ama dudakları açık tonlarda parlatmayı unutma. Uykusuzlara!

Givenchy - Sonbahar/Kış 2013

Gucci - Sonbahar/Kış 2013

 

Boyut atlama

Gözlere 3D efekti! Parlak, metalik pullar itinayla göz kapaklarına yerleştiriliyor. Yanaklardaki pembelik, metalik soğukluğunu kıracak. Uzaya yolculuk başlasın!

Chanel - Sonbahar/Kış 2013

 

Vahşi göz

Sıradan 60'lar eyeliner'ına ek olarak, göz altına beyaz kalem çek ve sırayla dizilmiş benekler kondur. Hem 60'ların eleganlığı hem de vahşi doğadan ilhamlı beneklerle odak noktası gözlerin. Hedefini belirle, zira avına yaklaşma zamanı!

Anna Sui - Sonbahar/Kış 2013

 

Vampirella

Gözler siyah ve bordonun esareti altında. Dudaklarda soluk renkler hakim. Kan emmekten yorulmuş olmalısın Vampirella. 

Altuzarra - Sonbahar/Kış 2013

 

Karlar prensesi

Buzdan evinde yataktan yeni çıkmışcasına bembeyaz kesmiş bir surat, pudralanmış teninden geliyor. Kirpiklerinde kar taneciklerinden esinli beyazlık var. Dudakta patlamış pembelik prenses olduğunu unutmaman için. Hava soğuk, sen de bir o kadar soğuksun!

Marni - Sonbahar/Kış 2013

ETİKETLER: CHANEL , GİVENCHY , 3.1 PHİLİP LİM , MARNİ , GUCCİ , DOLCE&GABBANA , ALTUZARRA , FENDİ , MAKEUP , HALLOWEN , CADİLARBAYRAMİ , ANNASUİ