03 Aralık 2014

Art Basel Miami Beach Başlıyor

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Çağdaş sanat sahnesinin en büyük ve prestijli buluşmalarından Art Basel, 4-7 Aralık tarihleri arasında Miami'ye ışınlanıyor. Bir tutam jet-set ışıltısı ve 250'yi aşkın prestijli galerinin sofistike dokunuşuyla Art Basel Miami Beach, bir kez daha sanat meraklılarının huzurunda.
 
 
Her yıl merakla beklenen Art Basel Miami Beach, Vogue Amerika yazarları Mark Guiducci ve Jordy van den Nieuwendijk'e göre artık moda çevrelerinde en az moda haftalarına katılmak kadar revaçta bir aktivite! Miami Beach Convention Center'da gerçekleşen görkemli fuarın geçtiğimiz yıllardaki çekim alanı düşünüldüğünde, ikili pek haksız sayılmaz. Nicholas Baume, David Gryn ve This Brunner'in küratörlüğünde 4000'in üzerinde sanatçının eserlerini sergileyeceği Art Basel Miami Beach seçkisi, dokuz ana başlığa ayrılmış durumda. Farklı disiplinlerden farklı çalışmaların görülebileceği fuar, çağdaş sanat sahnesinin yükselmesi son derece muhtemelen müstakbel yıldızlarını yakın markaja almak için ideal bir adres.
 
Art Basel Miami Beach seçkisinin öne çıkan eserleri arasında, 5 Aralık'ta Colony Theatre'da gösterimi gerçekleşecek yeni Tim Burton filmi Big Eyes ve 4 Aralık'ta prömiyer yapacak Jeremy Scott x Moschino enstalasyonu var.
 
 
Laure Prouvost For Forgetting, 2014.  Fotoğraf: Benoit Pailley, Courtesy of the artist and MOT International 
 

 

ETİKETLER: ART BASEL MİAMİ BEACH , BİG EYES , ÇAĞDAŞ SANAT , METROPOL