03 Ekim 2014

Venedik'te aşk

YAZI: ZEYNEP YAPAR

Bu yıl Nisan ayında nişanlandıklarını açıklayan Amal Alamuddin ve George Clooney 27 Eylül Cumartesi günü Venedik’te evlendi. George Clooney’nin Armani bir takım giydiği resmi nikah töreninde, Amal Alamuddin, Stella McCartney kemik rengi pantolon takımı ve geniş kenarlı şapkasıyla çok zarifti. 

Alamuddin’in gelinliğini Oscar de la Renta tasarladı. Düğün ertesi verdikleri davet için tercihiyse Giambattista Valli’nin couture koleksiyonundan beyaz iş üzerine çiçek aplikeleriyle işli bu kısa elbiseydi.

 

Peki kimdir Amal Alamuddin?..

36 yaşında, Beyrut doğumlu. Lübnan asıllı İngiliz. Babası Ramzi Alamuddin Beyrut Amerikan Üniversitesi'nden emekli bir profesör, annesi Bariaa Alamuddin ise al-Hayat gazetisinde editörlük yapan ödüllü bir gazeteci. Ailesi 80’li yıllarda iç şavaş yüzünden Lübnan’dan İngiltere’ye göç ettiğinde Alamuddin yalnızca iki yaşındaymış. İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden Oxford’da hukuk okuyan Amal Alamuddin, masterını New York Üniversitesi Hukuk Okulunda yaparak avukat oldu. Müvekkilleri arasında Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, Ukrayna eski başbakanı Yulia Tymoshenko gibi önemli isimler var. 

 

Amal Alamuddin'in stilini yakalamak için tıklayın.

 

ETİKETLER: AMAL ALAMUDDİN , GEORGE CLOONEY