24 Aralık 2013

Sürpriz!

YAZI: KANER KIVANÇ

Beyonce bugün hayranlarına en büyük sürprizini yaptı. Kendi adını verdiği albümü iTunes’da satışa sunuldu. Son zamanların yeni trendi önce klip çıkarıp dinleyecilerin “kulağına” bir parmak bal çaldıktan haftalar sonra albümün tamamını çıkarmaktı. Popun divası bu yöntemin aksine hiç bir ipucu vermeden tüm şarkılarını bir anda satışa sundu. Sürpriz olan kısmı burası değil. Albümü indirdiğinizde ilk şoku müzik listenizdeki 32 parçalık artışta yaşıyorsunuz. Bu kadar şarkı yapmış olamaz! İncelediğinizde farkedeceksiniz ki her şarkının klibi anahtar teslimi sırasında veriliyor. 14 şarkı, 17 klip ve de albümde emeği geçen herkesin kredi edildiği video.

Ayrıca son albümünde daha önce kimsenin çalışmadığı yeni bir şarkıcıyla düet yaptı: Blue ismindeki şarkıyı kızı Blue Ivy ile seslendirdi. Sekiz saat önce kendi instagram hesabından tanıtımı yaptığı video’da tüm kliplerinin üstünden hızlıca geçiliyor.

Yaptığı “Sürpriz”in şokunu atlatamadan kafamda yeni bir soru dolanmaya başladı: Bir dahaki albümünde başımıza nelere gelecek acaba?

 

 

İlgili Başlıklar