25 Aralık 2014

Sofar Sounds İstanbul 1 Yaşında

YAZI: BEDİZ YILDIRIM

Dünya'da 45'ten fazla ülkede düzenlenen müzik hareketi Sofar Sounds hesabını twitter'da ilk takibe aldığım günü hatırlıyorum. Aklımdan ilk geçen; keşke İstanbul'da da olsa düşüncesiydi. Bunun üzerine çok kısa bir sürede hayalim gerçekleşti. 
 
 
 
Tam bir sene önce Sofar Sounds, İstanbul'a da geldi. 2009’da Londra ve New York’ta başlayan oluşumu, Eda Demir İstanbul’la da buluşturdu. İlk konsere katılmamış olsam da videolarını tekrar tekrar izlediğimi hatırlıyorum. 
 
 
 
 
Mail listesine kayıt olduktan sonra da her ay heyecanla davetli olduğumun yazacağı mailin gelmesini bekledim. Kimin evine konuk olunacağı, hangi müzsiyen ve grupların sahne alacağını bilmeden beklemek, her yeni ay heyecanımı daha da arttırdı. Odadan gelen seslerin (Sofar'ın açılımı) bağmlısı olmanız için bir kez bu deneyimi yaşamanız yeterli. Şu anda sürekli dinlediğim müzik listelerimin içeriğinin büyük çoğunluğunu Sofar Sounds İstanbul sayesinde keşfettiğim müzisyenler oluşturuyor. Bağımsız ve kaliteli müziği sizin gibi düşünen, hisseden ve saygılı bir kalabalıkla dinlemek en büyük terapi. 
 
 
 
 
23 Aralık Salı günü Zuhal Müzik'te gerçekleşen SofarSounds'un 1. yıl partisinin bir süprizi daha vardı. Kutlamaya bu sefer Mavi'de sponsor olarak dahil olmuştu ve #mavilovessofar kapsamında gece boyunca keyifli ropörtajlar yapıldı. 2014'ü güzel ve keyifli kılan oluşumlardan biri olan SofarSounds İstanbul, yıl boyunca konuk ettiği müzisyenleri ve dinleyicileri bu partide tekrar ağırladı, Mavi de bir yarışma düzenleyerek şanslı takipçilerini Sofar Sounds İstanbul'a konuk etti. Vakit kaybetmeden bu hareketin bir parçası olmak için: Sofar Sounds Istanbul listesine kayıt olun.
 

ETİKETLER: #SOFARİST , SOFARSOUNDS , MAVİLOVESSOFAR , MÜZİK , SANAT , ZUHAL MÜZİK , SOFARSOUNDS , LONDRA , NEW YORK , EDA DEMİR