23 Eylül 2013

Gucci’den yardım eli

YAZI: BERİL TÜRKMEN

Gucci Christie’s’in internet sitesinde satılmak üzere, üç klasik modelini hayata döndürdü. 23 - 30 Eylül arasında sürecek bu satışın tüm gelirleri “Chime For Change” adı altında eğitim, sağlık ve kadın haklarını desteklemek için kullanılacak. Bu adresten ulaşabileceğiniz çantalar, Gucci’nin gelmiş geçmiş en ikonik modelleri olarak biliniyor.

Gucci çantalardan ilki olan yeni Bamboo Bag, Gucci’nin en popular çanta modelinin 21. Yüzyıl yorumu olarak satışa sunuluyor. İlk olarak 1947’de üretilen Bamboo Bag, savaş döneminde malzeme kıtlığına akıllıca bir çözüm olarak alternatif gösterilen ve hala Japonya’dan temin edilebilmekte olan bambu sapından yapıldı. Yeni Bamboo Bag, 130 ayrı parçadan oluşurken, orijinali ile birebir aynı tekniklerle yapılıyor.

Lüksün sembolü olarak gösterilen Yeni Jackie Bag, ilk olarak 1960larda üretildiğinde, ismini Jacqueline Onassis’ten aldı. Amerika’nın eski first lady’sinin favori aksesuarı olarak bilinen “The Jackie”, Gucci’nin değerini hiç kaybetmeyen çantalarından biri olarak online satışa sunulacak.

1970’lerin ikonik bir modelinden ilham alınarak tasarlanan Soft Stirrup Bag, Gucci’nin satışa sunacağı çantalardan üçüncüsü. Soft Stirrup Bag, Gucci’nin bir klasik haline gelmiş modeline, yeni ve modern bir soluk katıyor.

 

ETİKETLER: GUCCİ , ÇANTA