08 Nisan 2015

Coachella'ya Dair Bilmeniz Gereken 5 Şey

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Palm Springs'in 37, Los Angeles'ın 205 kilometre uzağında bir şehir, nasıl olur da Kaliforniya'nın festival cennetine dönüşüverir? Indio, 1999'dan bu yana her Nisan ayının ikinci ve üçüncü hafta sonu Coachella Valley Music and Arts Festival'a ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıl neredeyse 600.000 bin müzik meraklısının akın ettiği Coachella, 10 Nisan'da başlayacak 2015 maratonuyla bu rekoru aşmaya hazırlanıyor. İşte 10-12 ve 17-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Coachella 2015 ile ilgili bilmeniz gereken 5 şey.
 
1) Coachella'nın yalnızca bir festivalden ibaret olmadığı ortada. Bu prestijl etkinlik, müzik endüstrisi için yıllık bir vitrin niteliği de taşıyor. Bu yıl Coachella'da yepyeni parçalarını sunacağı tahmin edilen isimler arasında Drake, Florence + The Machine, FKA Twigs, Duke Dumont, Flying Lotus ve Tame Impala var.
 
 
2) Festivallerde sunulmasına alışık olduğumuz yeme-içme alternatifleri genellikle kısıtlıdır. Her konuda öncü olan Coachella, bu konuyla ilgili de ezber bozmaya kararlı. Nic Adler tarafından derlenen yeme-içme seçkisi, ünlü şefleri ve farklı mutfakları ağırlıyarak mütevazı bir gastronomi deneyimi vadediyor.
 
3) Hayatta bazen her istediğimiz olmuyor, haliyle bu hafta sonu Kaliforniya'da bizzat bulunamayacaklar için Coachella'nın muhteşem bir önerisi var. Festivalin iki hafta sonu da, resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.
 

 
4) Coachella'daki havuz partilerinin oldukça popüler olduğu ortada. Böylesine revaçta etkinlikler, markalar için de kusursuz bir oyun alanı. Bu yıl Coachella kapsamında havuz partilerine ev sahipliği yapacak markalar arasında Lacoste, MAC, H&M, Moschino ve Pandora Jewelry var.
 
5) Coachella'nın resmi mobil uygulaması, festival deneyimini daha da pürüzsüz bir hale getirmek için tasarlandı. Alan haritası, program bilgileri, haberler, yeme-içme alternatifleri ve dahası, bu uygulamada mevcut.
 

ETİKETLER: FESTİVAL 2015 , COACHELLA 2015 , SANAT , ETKİNLİK