24 Eylül 2013

Blue Jasmine'e Cate Blanchett Dokunuşu

YAZI: BERİL TÜRKMEN

Blanchett, Allen’ın yarattığı karakterleri estetik açıdan değerlendirmeye ilgisinin olmadığını söylerken, Annie Hall filmind androjen bir karakter canlandıran Diane Keaton’da ve Manhattan’ın sofistike Mariel Hemmingway’inde de bu detayları atladığını belirtti.

“Bunu kendisi de kabul edecektir. 20 yıldır aynı Ralph Lauren pantolon ve tişörtü giyiyor. İnsanların neden ruh hallerine göre kıyafetlerini değiştirdiklerini, kendilerini neden bu şekilde ifade etmek isteyeceklerini anlamıyor.” diyen Blanchett, Blue Jasmine’deki kostümlerinin karakteri desteklemesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Newyork’taki hayatı parçalandıktan sonra, beyaz Chanel ceketi, Hermes Birkin çantası ve Carolina Herrera elbisesi dışında herşeyini bırakarak San Francisco’ya kardeşinin yanına taşınan ana karakter Jasmine, Streetcar Named Desire’ın Blanche DuBois’sının güncel versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Sadece kostümleriyle değil, Woody Allen’ın usta yönetmenliği, senaryosu ve oyuncularının performansı ile de kaçırılmayacak Blue Jasmine’ı 27 eylül’den itibaren sinemalarda izleyebilirsiniz.

 

ETİKETLER: CATE BLANCHETT , WOODY ALLEN , SİNEMA , BLUE JASMİNE