01 Mayıs 2014

The N+TC App ile antrenörünüz 7/24 yanınızda

YAZI: BEDİZ YILDIRIM

Dünya çapında Nike atletleri ve eğitmenlerinin antrenman programından ilham alınarak hazırlanan Nike Training Club -  "Beach Ready"  antrenmanını Nike Free TR Fit 4 Breathe ürünleriyle, Mac Bebeköy'de Nike’ın profesyonel eğitmeni Figen Yorgancıoğlu ile deneyimledim.

 1 saat süren antrenmanda form tuttuk ve  vücudumuzun her bölümünü çalıştırdık. Ardından keyfili bir peştemal atölyesiyle plaja ikinci hazırlığımızı yaptıktan sonra ise keyifli ve sağlıklı bir yemekle enerjimizi geri kazandık.

NTC dersleri – MAC Gym’de her hafta şu saat ve günlerde yapılıyor: Mac Kanyon Cumartesi gunleri 13.00, MacFIT / Buyaka AVM –Salı 19.30, MAC Bebeköy Pazartesi 11.00

"Beach Ready"  antrenmanı nasıldır diye merak edenler için ise etkinlikten fotoğraflar  burada.

 

Nike Training Club, kadın sporcuların formda kalmasını sağlayan, küresel bir fitness oluşumu. The N+TC App ise bu oluşumun dijital uzantısı. Ücretsiz indirebileceğiniz, içinde 115’ten fazla antrenman türü bulunan bir uygulama ve içinde bolca motive edici öğeler de barındırıyor.

 

 

 

Uygulamayı indirdikten sonra ilk yapmanız gereken ne tip bir antrenman istediğinizi seçmek.

 

 

 

Kardiyo ve vücut ağırlığı temelli hareketler için "Get Lean", az da olsa kilo kaybetmek için "Get Toned", ağırlıklarla çalışmak için "Get Strong" ya da 15 dakika gibi kısa bir sürede vücunuzun istediğiniz bir bölümünü çalıştırmak için ise "Get Focused" seçeneği ile ilerleyebilirsiniz. Sonrasında ise, başlangıç, orta ya da ileri seviyeleryelerden birini seçp, kendinize uygun antrenmanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

 

İyi bir antrenman müzik gibi  motive edici bir unsurdan ayrı düşünülemez. Bu da düşünülmüş ve istediğiniz şarkıyı ya da playlisti app üzerinden seçmeniz mümkün. Bu arada uygulamanın en güzel yanlarında biri, internet bağlantısı olmadan da rahatça erişilebilmesi. Nerede ne koşulda olursanız, antrenörünüz sizinle orada.

 

 

Maria Clara ve Carolina Salgado kardeşlerin Nike’a özel hazırladığı Nike+TC Beach Ready Workout ise uyulamayı ilk açtığınızda size önerilen çalışmalardan biri ve yaz aylarında fit bir görünüme ulaşmayı sağlıyor. 

 

 

 

 

İlgili Başlıklar