05 Nisan 2015

Pharrell Williams'ın En Çarpıcı Videoları

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Bugün popüler müziğin her daim dinamik, cesur ve pozitif ikonu Pharrell Williams'ın doğum günü. 1973 doğumlu Williams'ın, 1989 yılında Kelis ile yollarının kesişmesinin, ilk grubu The Neptunes ile endüstriye giriş yapmasının, 2001 yılında Britney Spears için prodüktörlük koltuğuna oturmasının ve N.E.R.D ile listeleri sallamasının üzerinden yıllar geçti. Şimdi Williams'ın solo kariyerini, hareket garantili parçalarının renkli videolarıyla kutlama vakti.
 
1. Happy
 
Bu özel bir video çünkü... Despicable Me 2 filminin soundtrack'inde tanıştığımız bu parça, klibini başlı başına bir mutluluk projesine dönüştürerek hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştı. Klip, dünyanın dört bir yanında insanlara kendi Happy versiyonlarını çekmeleri için ilham verdi.
 
 
 
 
2. Come Get It Bae
 
 
Bu özel bir video çünkü...  Miley Cyrus klibin konuk oyuncusu. Normalde bu karışım kulağa pek mükemmel gelmese de, Pharrell ve Miley'nin yüksek enerjilerinin birleşimi, videonun bu denli leziz olmasının yegane sebebi.
 
 
3. Marilyn Monroe
 
 
Bu özel bir video çünkü... Tıpkı parçanın kendisi gibi, güzel ve tuhaf kadınları kutluyor. Şarkı, nakarat bölümünde beklendiği gibi Marilyn Monroe'yu yüceltmezken, mükemmel değil farklı olan kadını övüyor.
 
 
4. Gust of Wind
 
Bu özel bir video çünkü... Ormanın orta yerindeki bir partiyi herkes sever! Bir Daft Punk düeti olan bu parça, bilimkurgu referanslarıyla da dikkat çekiyor.
 
 
 
5. It Girl
 
 
Bu özel bir video çünkü... Takashi Murakami imzasını taşıyor! Anime ve kült Japon oyunlarının estetiğini harmanlayan klip, Pharrell'in az bilinen saklı hazinelerinden.
 

ETİKETLER: PHARRELL WİLLİAMS , PHARRELL , MÜZİK , ETKİNLİK