02 Ocak 2021

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü

YAZI: DİLARA KOÇAK

vogue sürdürülebilirlik

Yeni yılın ilk günlerinden hepinize merhaba! Yeni gelen günlerin de hep mutlulukla, sağlıkla ve bol gülümsemeyle gelmesini diliyorum. Umarım yılın ilk haftasında kendinizi iyi hissediyor ve bu yıl için kendinize yeni hedefler belirliyorsunuzdur.

Bu sene benim için diğerlerinden biraz daha farklı bir heyecanla başladı. İyi Yaşam Günlüğü’müz 15 yıl sonra Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü olarak hayatına devam ediyor. Sizlerle de bu heyecanımı paylaşmak ve 3 madde ile Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü’nden bahsetmek istedim.

1.Gezegeni besliyor

2020 yılı, dünyanın dört bir yanındaki birçok insan için zorluklar ve değişimler getirdi ve günlük alışkanlıklarımız ve davranışlarımız önemli ölçüde değişti. Sürdürülebilirlik ve gezegeni beslemek hayatımızın her noktasında yerini almaya başladı ve önümüzdeki yıllarda çok daha fazla karşımıza çıkacak.

Hep söylediğim üzere hayatın her alanında sürdürülebilirliği önemsemek aslında geleceği düşünmek, dünümüzü bugünümüzü yarınımızı hesaba katmak anlamına geliyor. Dünyamız bizim yaptıklarımızı unutmuyor, gelecekte önümüze çıkarmak üzere daima saklıyor, artık Dünyamızı da hatırlamak zorundayız.

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü’ne, bu yıl da Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir içerik hazırladık ve satıştan elde edilecek gelir ile DenizTemiz Derneği/ TURMEPA için katkı sağlayacağınızı da hatırlatmak istiyorum.

2. İçeriğiyle motive ediyor

Biliyorum, günlük alışkanlığı giderek azalıyor, pandemi süreci dijital dünyaya olan köprüyü daha da  sağlamlaştırdı, çoğu birey yeni nesil iletişim imkanlarını kullanıyor.  Dijital dünyanın hayatımıza getirdiği kolaylığı sevsem de ben hâlâ önümde defter, elimde kalem yazı yazmanın keyfinden vazgeçemiyorum. Benim gibi düşünenlerin sayısının az olmadığına da eminim ama Sürüdürülebilir Yaşam Günlüğü’nde dijital dünya meraklılarına da iyi bir haberim var. Bu günlüğün sayfalarında bulacağınız QR kodlar sizi bilgi ve tarif videolarına birbirinden eğlenceli meydan okumalara götürecek.

Mevsim sebze meyve ve balıklarından beslenme önerilerine, plastiksiz temmuz, etsiz pazartesi, karbon ayak izi, su ayak izi gibi pek çok içerik de bu günlüğün sayfalarında sizlerle buluşacak, her yeni aya güzel bir motivasyonla başlamak için ‘Ayın Hedefleri’ bölümü size yardımcı olacak. En iyi diyet hangisi? Akdeniz diyeti, sürdürülebilir beslenme ilkeleri gibi birçok konu başlığını bu günlüğün içinde bulacaksınız.

3.Yeni bir başlangıç için

Daha mavi, daha yeşil, daha umutlu yarınlara adım atmak için hazırlanan “Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü”nün sizlere ilham vermesi diliyorum. 2021 sizler için sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmeye adım attığınız, bundan sonraki hayatınızın ilk yılı olsun. Seçimlerinizi tekrar gözden geçirin ve hem kendinize hem de gezegene yarar sağladığından emin olun. 2021 yılında sevdikleriniz için en güzel hediyenin bu Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü olacağına inanıyorum. Tekrardan sağlık dolu, mutlu, huzurlu seneler..

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü’nü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

sürdürülebilir yaşam günlüğü

 

ETİKETLER: SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK , DİLARA KOÇAK