23 Haziran 2014

Mekanik robotik çılgın

YAZI: ZEYNEP YAPAR

 

Rengarenk kostümleriyle podyumda yürüyen modeller patlamış mısırlar arasında boğuluyor, rengarenk haplar içinde yüzüyor. Dev gözleri, yeşil saçları, ayar verilmiş yüz ifadeleriyle tanınmaz haldeler.İtalyan artist Luca Mainini’nin pop kültürüne sadaketle yaptığı kolajlar, moda endüstrisine özgün bir bakış açısı. Style.com, Luca’dan moda haftalarının yapıldığı dört büyük moda kentini temsil etmek üzere 2014 Sonbahar/Kış koleksiyonlarından birer kombinasyon seçip kolajını yapmasını istedi. 

 

Luca, New York’tan Marc Jacobs; Londra’dan Simone Rocha; Milano’dan Fendi ve Paris’ten Louis Vuitton’u seçti. Bu kolaj çalışması Style.com/Print’in altıncı sayısında yer alıyor. 

 

Tasarımcı Jeremy Scott, Moschino için tasarladığı ilk koleksiyonu için Luca Mainini’yle işbirliği yaptı. Sanatçının birlikte çalıştığı diğer modaevleri arasında Dolce & Gabbana ve Givenchy de var. 

 

Luca, eklektik ve eksantrik GIF kolajlarındaki kadınlar için “mekanik, robotik ve çılgın” diyor. Pop kültürüne ait en etkileyici bulduğu obje ise kolajlarında sık kullandığı kırmızı ruj.

Zeynep Yapar

 

 

 

 

ETİKETLER: MARC JACOBS , JEREMY SCOTT , GİVENCHY , LOUİS VUİTTON , DOLCE&GABBANA , STYLE.COM , LUCA MAİNİNİ , FENDİ , MOSCHİNO , SİMONE ROCHA , MİXED MEDİA , KOLAJ