20 Ocak 2022

Proffee Nedir?

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-01/19/la-colombe.jpg

Fotoğraf: La Colombe

Modadan sağlıklı yaşama dünya çapında nelerin trend olduğunu öğrenmek için başvuracağımız mecralardan biri TikTok. Sosyal medyanın popüler platformu bu noktada kendini sürekli güncellerken, sayesinde yeni terimler de öğreniyor ve deneyimliyoruz. Proffee de bunlardan biri. Protein ve coffee kelimelerinin birleşiminden ismini alan bu trend, sade kahvenin protein tozuyla karıştırılmasını merkezine alıyor.

Nasıl hazırlanıyor?

Aslında standart bir tariften söz etmek çok da mümkün değil. Damak zevkine göre çoğu insan sade kahveyle veya espressoyla hazırlamayı seçerken, içine buz konulup konulmayacağı da tamamen tercihe kalmış. Ancak olmazsa olmaz malzeme elbette ki protein tozu.

Her gün tüketilmeli mi?

Bu kısmı da günlük olarak besinler aracılığıyla ne kadar protein alabildiğinize göre değişkenlik gösteriyor. Yani dengeli şekilde besleniyor ve gün boyunca yeterince protein tüketiyorsanız, kahvenize protein eklemenize çok da ihtiyacınız olmayabilir.

Faydaları neler?

Protein tozu kas oluşumunu desteklerken, antioksidan açısından zengin kahveyle birleşimi vücuda enerji sağlıyor. Ayrıca metabolizmayı da hızlandırıyor.

Günün hangi zamanında tüketilebilir?

Uzmanlar genellikle sabah saatlerinde ya da spordan sonra içilen kahvenin içerisine konularak tüketilmesinin daha faydalı olacağını vurguluyor.

 

@edriver0 My first time trying this recipe. Not bad! Nice post workout drink. #proffee #coffee #coffeetiktok ♬ Lofi - Aesthetic Sounds

ETİKETLER: PROFFEE , WELLNESS , TİKTOK