METROPOL
METROPOL

28 Temmuz 2021

Regé-Jean Page’ın Yeni Rolü Belli Oldu

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Regé-Jean Page, the saint

@regejean

Bridgeton dizisi yayınladığı ilk günden itibaren herkesi bir araya getiren en keyifli yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Phoebe Dynevor’un canlandırdığı Daphne Bridgeton, masum olduğu kadar zamanla göstermeye başladığı esprili yanıyla kendini sevdirirken Hastings Dükü Simon Bassett’e hayat veren Regé-Jean Page eski poster aşklarını yeniden hatırlatan popülaritesiyle diziyi çok başka seviyeye çıkarmıştı. Tek gecede bitirilen birinci sezonun ardından gelen ikinci sezon müjdesi ise Page’in diziden ayrıldığını duyurmasıyla oldukça buruk bir sevince dönüşmüştü.

Bundan sonraki süreçte ise ne zaman ve hangi projede karşımıza yeniden çıkacağı merak konusu olan Regé-Jean Page, önemli bir başrol karakterle geri dönüyor. 1920 yılında Leslie Chartairs tarafından yazılan The Saint serisi yakaladığı başarıyla birlikte 1962 yılında diziye çevrilirken başrolünde ise Roger Moore yer almıştı. Dizi ve sinema dünyasının en kült karakterlerinden biri olan Simon Templar rolü artık Regé-Jean Page’e emanet.

Regé-Jean Page, the saint

Fotoğraf: IMDb

Modern zamanların Robin Hood’u olarak tanımlayabileceğimiz Simon Templar karakteri aslında zengin suçluları soyan karizmatik ve tabi ki de romantik yanını ihmal etmeyen bir hırsız. 1997 yılında film olarak yeniden çekilen eserde Val Kilmer bu keyifli rolü üstlenmişti. Şimdi yeniden çekilecek filmde Page’ın daha önce canlandırdığı Simon Basset’in de belirli muzip özelliklerini düşünürsek, konu ve dönem ne kadar farklı olursa olsun Page’ın yeni rolü tamamen ters köşe sayılmaz. Filmle ilgili detaylar gündeme gelmeye başladıkça zihnimizde yeni favori Simon Templar karakterimiz daha net oluşmaya başlayacaktır.

ETİKETLER: REGÉ-JEAN PAGE , BRİDGERTON , THE SAİNT , FİLM