METROPOL
METROPOL

14 Temmuz 2021

Margot Robbie’nin Barbie Rolü Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

margot robbie,barbie

Fotoğraf: Dave J Hogan

Margot Robbie, I,Tonya’dan Suicide Squad’ın Harley Quinn’ine sadece güzel sarışın rollerinin ötesinde bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı. Belki de bu yüzden Robbie’nin canlandıracağı Barbie karakteri çok fazla merak ediliyor.

Bu film aynı zamanda Margot Robbie, eşi Tom Ackerley ve yapımcı Josey McNamara ile kurdukları LuckyChap Entertainment’ın yapımlarından biri olacak.

Basın açıklamasında Robbie, neredeyse tüm kız çocuklarının bir dönem hayatında yer eden Barbie rolü için şu ifadeleri kullandı; “Hem rolü üstlenmekten hem de dünya çapındaki çocuklar ve izleyici kitlesi için olumlu bir etki bırakacağına inandığım bu filmi yapmaktan gurur duyuyorum.”

Her ne kadar Robbie’nin görevi 2019 yılında kesinleşse de aslında söylentilere göre yapım 2015 yılından beri arayış içindeydi. Hatta ilk adaylardan biri de Amy Schumer olmakla birlikte anlaşma konusunda sıkıntılar yaşanınca Anne Hathaway de ihtimaller arasına girmişti. Greta Gerwing’in yönetmen koltuğunda olacağı filmin 2023 yılında izleyiciyle buluşması planlanıyor.

ETİKETLER: MARGOT ROBBİE , BARBİE , FİLM