İSTANBUL
İSTANBUL

25 Kasım 2021

Sea Salt Feriye

YAZI: SELEN KILIÇ

Sea Salt Feriye

Şehrin sevilen gelenekleri arasında yer alan balıkçı kültürünün en eski temsilcilerinden "Balıkçı Niyazi" Sea Salt adıyla Alaçatı'dan sonra şimdi de İstanbul'da müdavimleriyle buluşuyor. Ali Yuvanç'ın öncülüğünde Sea Salt Feriye menüsü; babadan oğula aktarımlı lezzetleri mutfakta kendince ifade ederek yorumladığı reçete ve vizyondan oluşuyor. NUPEOPLE yeni üyesi Sea Salt Feriye, doğala, yöresinden lezzete ve hassasiyete olan tutkusunu, çok keyifli bir hikaye ile birleştiriyor. 

Öne çıkan özellikleri: Ege Denizi'nden çıkan lezzetleri özgün menüsüyle misafirlerine sunan Sea Salt Feriye, kendi tarzında şık ve özenle tasarlanan dekorasyonu yanı sıra mutfağının ruhuna uygun sade sunum detaylarıyla da konuklarını farklı bir deneyimde buluşturuyor. Ayrıca Ortaköy'ün boğaz hattında yer alan lokasyonu ile Sea Salt Feriye, misafirlerine denizden de ulaşım ayrıcalığı sunuyor.

Sea Salt Feriye

Menüde en sevilen üç seçenek: Mavi kuyruk karides, bakır kazanda ahtapot ve suyu kaçmadan pişirilmiş ızgara balık çeşitleri imza lezzetleri arasında yer alıyor.

Tek bir yemek yenecekse şef Ali Yuvanç'ın önerisi: Laos veya Trança yaka ızgara.

Sea Salt Feriye

Dekorasyon: Ortaköy'de boğazın ortasında ama şehrin karmaşasından uzakta ve İstanbul Boğazı'nın üstünde keyifli bir yolculuğa çıkmış hissi yaratan Sea Salt Feriye, misafirlerinin yemek deneyimine farklılık katarak rahat ve unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor. 

Temelinde yalınlık ve rahatlık olan Alaçatı stilinin hakim olduğu mekanın, doğal rustik havası misafirleri büyülüyor. İç mekan dekorasyonunda sürdürülebilir yaklaşımla 200 yıllık ham tahta masa detayları öne çıkarıyor.  

Adres: Yıldız, Çırağan Cd. No:44, 34347 Beşiktaş/İstanbul

ETİKETLER: VOGUE İSTANBUL , YEME-İÇME , RESTORAN , SEA SALT FERİYE , MEKAN