İSTANBUL
İSTANBUL

26 Aralık 2021

Momo Bebeköy

YAZI: SELEN KILIÇ

Momo Bebeköy

MOMO, ilhamını Michael Ende’nin MOMO adlı kitabından alıyor. Dört yıl önce Çeşme Dalyan’da kapılarını açan ve son iki yıldır “Türkiye’nin en iyi plajı” seçilen The Beach MOMO’nun İstanbul şubesi 2020 Ocak ayında açıldı.

Momo Bebeköy, İstanbul’un çok merkezi bir noktasında olmasına rağmen insanların pek bilmediği ve girince çok şaşırdığı bir korunun içinde yer alıyor. Misafirlerine lısa süreliğine de olsa şehrin karmaşasından çıkarak yemyeşil bir ormanın ortasında eski bir taş binada mola verme imkanı sunması bu mekanı cazibeli kılıyor.

Momo Bebeköy

Öne çıkan özellikleri: MOMO Bebeköy’de yemek ve kokteyller öne çıkan en önemli iki detay. Tarihi bir yapıdan günümüze ulaşan ruhu, yemyeşil çevresi, Boğaz manzarası ve kısa zamanda yarattığı müdavimleri de MOMO Bebeköy’ü farklı kılıyor. Ayrıca müzikler ve dans ruhu da en sevilen detaylardan.  

Menüde en sevilen üç seçenek: Traşlanmış enginar salatası, tuna tartar ve pizzaların hepsi.

Tek bir yemek yenecekse danışman şef Mert Şeran’ın önerisi: Traşlanmış enginar salatası

Momo Bebeköy

Dekorasyon: Doğal ve sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı MOMO Bebeköy, çok özel eski bir taş binada yer alıyor. Doğal taş ve tuğla duvarların içinde sıcak tonlar, ham ahşap elementler ve terazzo zeminler öne çıkıyor. Mekânın yer aldığı koru Boğaz manzarası ve içindeki asırlık ağaçlarla doğal bir yeşil arka zemin oluşturuyor. Yerden ve indirekt aydınlatmalar ile kullanılan antika kilimler ve dekoratif aksesuarlar mekâna sıcak bir atmosfer katıyor. Momo Bebeköy, rustik ve lüks-bohem tasarımıyla konuklarına “evden uzaktaki ev” hissini yaşatıyor. 

Adres: Bebek, Meygede Sk. No:2, 34342 Beşiktaş/İstanbul

ETİKETLER: MOMO BEBEKÖY , VOGUE İSTANBUL , YEME-İÇME , RESTORAN , BAR , MEKAN