19 Nisan 2012

İtalyan işi

YAZI:

 

Bottega Veneta, Milano Mobilya Fuarı'nda dün yeni mobilya koleksiyonunu tanıttı. Poltrona Frau ile ortak işbirliğiyle üretilen Tasselo modüler sistem kanepelerin ve oturme üniteleri gibi yeni eklenen parçaların yanı sıra, koleksiyonda halı ve ev parfümleri de bulunuyor.!..!

 

Ayrıca metal, cam ve marka için gelenekselleşen deri gibi malzemelerin kombinasyonlarıyla masa, şifoniyer, çekmece, sehpa gibi destek üniteler de koleksiyonda yer alıyor. Oturma ünitelerine aksesuar olarak hazırlanan yastıklar ise Bottega Veneta çantalarından ilham alınarak son derece titiz bir işçilikle yumuşak, süet gibi materyallerle tasarlanmış.

 

Yönetmen koltuğu, bar taburesi ve aydınlatmalar da koleksiyonda kendine yer bulan detaylardan. Bottega Veneta Home Collection, Eylül 2012'de tüm dünyadaki butikler üzerinden siperiş verilebilir olacak.

 

Koleksiyonun tanıtımı nedeniyle Bottega Veneta'nın kreatif direktörü Tomas Maier, markanın merkezinde bir kokteyl düzenledi. Mimarlar, tasarımcılar, fuar ziyaretçisi yabancı basın mensupları ve satın almacıların katıldığı davete Piero Lissoni, Tom Dixon, David Chipperfield gibi isimlerin yanı sıra, Vogue İtalya Yayın Yönetmeni Franca Sozzani de katıldı.

İlgili Başlıklar