METROPOL
METROPOL

15 Ekim 2021

Versace’nin Tüm Defileleri Tek Bir Yerde

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

versacei donattela versace, kitap

Moda dünyası zengin geçmişiyle pek çok önemli markanın köklerini de taşıyor. İçinde bulunduğumuz dijital çağ her ne kadar kaynaklara ulaşmamızı kolaylaştırsa da kitapların yeri oldukça ayrı. Özellikle modaya ilgiliyseniz ya da bu konuda eğitim alıyorsanız, her an elinizin altında duran kalıcı bir bilgi deposu bulundurmak önemli. İngiltere’de Thames & Hudson ve Amerika’da Yale University Press tarafından basılan defile serileri bu kez Versace’nin podyumlarını bir araya getiriyor.

versacei donattela versace, kitap

Versace’nin kimliğine uygun altın rengi ile sunulan kitap Versace Catwalk: The Complete Collections adıyla içinde 1,200 defile görüntüsü barındırıyor. 1987 yılında kurulan markanın Gianni Versace döneminden, mirası devralan Donatella Versace’ye tüm koleksiyonları kitapta bulmak mümkün.

Donatella Versace bu değerli ilham kaynağı için şu yorumu yapıyor; “Geçmişe dönüp bakmak hiç bu kadar ilginç olmamıştı. Kırk yılı aşan defileler, sayısız tasarım…Hepsi beni bugün olduğum yere getirdi. Bu kitapta Versace’nin ruhunu bulacağınıza inanıyorum ve bunu dünyayla paylaşmaktan daha fazla gurur duyamazdım.”

ETİKETLER: VERSACE , KİTAP , DONATELLA VERSACE , GİANNİ VERSACE , DEFİLE