METROPOL
METROPOL

21 Ekim 2021

Angelina Jolie’den Gençlere Destek

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

angelina jolie, yeni kitap

@angelinajolie

Angelina Jolie sadece bir Hollywood yıldızı olmanın ötesinde yardımsever yanıyla da ön plana çıkıyor. Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı'nın özel temsilcisi olan Jolie, Guerlain ve UNESCO’yla da iş birliğine giderek arıların doğal hayatını korumak üzerine bir farkındalık projesine dahil olmuştu.

Çocuklar ve gençlerle de arası her zaman iyi olan 46 yaşındaki aktris, yeni kitabı “Know Your Rights and Claim Them: A Guide For Youth”la Z kuşağına odaklanıyor. Gençlerin haklarını ve onlara nasıl sahip çıkılacağını anlattığı kitabı için Jolie kısa süre önce bir imza günü düzenledi.

angelina jolie, yeni kitap

@angelinajolie

Geçtiğimiz Ağustos ayında Instagram’a katılan yıldız hızlı bir şekilde 10,5 milyon takipçiye ulaşmıştı. Bu platformu yardım amacıyla kullanacağını açıklayan Angelia Jolie, yaptığı paylaşımlarla da dikkat çekmişti. Son olarak kitabının imza gününden görseller paylaşan Jolie, yeni kitabının amacını da şu sözlerle özetliyor; “İnsan hakları için ön saflarda mücadele eden gençlerden her zaman çok ilham alıyorum. Doğanın korunmasından hak eşitliğine yetişkinlerin yapmakta başarısız olduğu pek çok şeyi yapmayı başardılar. Çocuklar ve gençler seslerini yükseltecek güce ve bilgiye sahip olduklarında hem kendilerinin hem de yetişkinlerin hayatını değiştirebilirler ve daha eşit bir topluma ulaşmaya yardımcı olabilirler. İşte bizim kitabımızın verdiği mesaj da bu. Dünyanın dört bir yanından genç aktivistlere danışılarak hazırlanmış Know Your Rights and Claim Them: A Guide For Youth küresel olarak hakları için mücadele eden gençler için hazırlandı.”

ETİKETLER: ANGELİNA JOLİE , KİTAP , AKTİVİST