20 Ağustos 2021

Fitness’a Retro Dönüş: Hulahup

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

hulahop,fitness,ağırlaştırılmış hulahop

@huladancercise

Her ne kadar 1958 tarihinden önce bir geçmişi olduğu bilinse de Amerikalı bir oyuncak firmasının hamlesiyle Hulahup tüm dünyada bir çılgınlık haline dönüşmüştü. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de vazgeçilmez bir eğlence aracı olan bu büyük çember dans koreografilerinden çevirme rekorlarına mini bir takıntı haline gelmişti.

hulahop,fitness,ağırlaştırılmış hulahop

Gobees

Çocukluğumuzda en az bir kere de olsa hepimizin denediği Hulahup şimdi güncellenen ağırlaştırılmış versiyonlarıyla fitness dünyasına dahil oldu. Özellikle TikTok’un yeni favorisi haline gelen bu çemberlerin, içi kumla ağırlaştırılmış olanından içinde kendine ait bir sayacı olan ve Smarthoop denilen daha teknolojik versiyonlarına kadar birçok çeşidi mevcut. Geçmişin en eğlenceli aktivitelerinden biri olan Hulahup çevirme eğer spor yapmayı sevmiyorsanız kesinlikle deneyebileceğiniz bir alternatif. Daha çok karın kasları ve kalçalar üzerine odaklanan egzersiz, aslında yüksek temposuyla yağ yakımını hızlandırırken bölgesel incelmeler için de kullanılıyor.

 

@mariarmasaidyliegh

This is your sign, go get a smart weighted hula hoop! ? ##weightedhulahoop ##fyp ##weightlossprogress ##hulahoop ##amazon ##dayinthelife

♬ original sound - Mariarma Saidyliegh

ETİKETLER: HULAHOP , SPOR , TİKTOK , FİTNESS