METROPOL
METROPOL

09 Ağustos 2021

The Lord of The Rings'in Yayın Tarihi Belli Oldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the lord of the rings Amazon Studios

Sinema tarihinin en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilen Yüzüklerin Efendisi serisinin bir dizi olarak ekranlara geleceği, takvimler 2017 yılını gösterdiğinde açıklanmıştı. Merakla beklenen dizinin Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen çekimlerinin 2 Ağustos’ta tamamlandığı duyuruldu. Amazon'un bugüne kadar en çok beklenen yapımlarından biri olan ve henüz ismi açıklanmayan Yüzüklerin Efendisi serisi, 2 Eylül 2022 Cuma günü Prime Video'da yayımlanacak.

Aslında seri hakkında ismi de dahil olmak üzere çok fazla şey bilmiyoruz. Ancak dizinin JRR Tolkien'in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarında anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçecek olduğu ve kötülüğün Orta Dünya'da yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken hem tanıdık hem de yeni karakterlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralayacağı elimizdeki bilgilerden bazıları.

Amazon, yayın tarihini açıklamasının ardından bir başka sürpriz daha yaparak diziden ilk görüntüyü de paylaştı. Görselde paylaşılan arkası dönük ismin kim olduğu bilinmese de görüntünün ilk bölüme ait olduğunu söyleyebiliriz.

Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke, yayın tarihini duyurduktan sonra heyecanını, “Küresel izleyicilerimizi Orta Dünya'da yeni ve destansı bir yolculuğa çıkarmak için ne kadar heyecanlı olduğumuzu ifade edemem! Yetenekli yapımcılarımız, oyuncu kadromuz, prodüksiyon ve yaratıcı ekiplerimiz bu anlatılmamış ve hayranlık uyandıran vizyonu hayata geçirmek için Yeni Zelanda'da yorulmadan çalıştı.” diyerek dile getirdi.

Diziyle ilgili yeni gelişmeleri heyecanla takip etmeye devam edeceğiz.

ETİKETLER: THE LORD OF THE RİNGS , AMAZON STUDİOS