METROPOL
METROPOL

10 Ağustos 2021

Kalıplara Meydan Okuyan Cinderella'nın İlk Fragmanı Yayında

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

cinderella

Amazon Studios

Çocukluğumuzun sevilen masallarından Cinderella, masalların dayattığı cinsiyet kalıplarını yıkmaya hazırlanan modern bir anlatıyla karşımıza çıkmaya gün sayıyor. Çağdaş küresel sanatçıların pop şarkılarını ve Cabello ve Menzel'in orijinal şarkılarını içeren, geleneksel masalın müzik odaklı modern bir yorumu olacak filmin başrollerinde, ilk oyunculuk denemesiyle Camila Cabello'yu ve yakışıklı prens rolünde İngiliz aktör Nicholas Galitzine'i izleyeceğiz.

Evet, külkedisi bir kere daha üvey annesinin ve kız kardeşlerinin zalimlikleriyle uğraşacak; ama bu kez onu, hayallerinin peşinde koşan, hırslı ve güçlü bir genç kadın olarak izleyeceğiz. Yayımlanan ilk fragman da söylediklerimizi doğrular nitelikte.

Amazon Prime’ın paylaştığı ilk tanıtım filminde, prensesin her zamanki klişelerle dolu anlatılarda olduğu gibi ‘yakışıklı’ prensin peşinde koşmadığını, bir terzi olmak istediğini ve kendi moda imparatorluğunu kurma hayalinin peşinde koşarken engelleri nasıl tek tek aştığını görüyoruz.

cinderella

Fotoğraf: Kerry Brown

Cinderella, Pitch Perfect serisiyle tanınan Kay Cannon tarafından yazıp yönetildi. Filmde Cabello ve Galitzine'nin yanı sıra Idina Menzel, Billy Porter, Minnie Driver, James Corden ve Pierce Brosnan gibi isimleri de izleyeceğiz. Özellikle Billy Porter’ın canlandıracağı karakter için oldukça heyecanlı olduğumuzu da söyleyelim.

Amazon Prime Video, Cinderella’nın 3 Eylül’de yayımlanacağını duyurdu. Güçlü ve ne istediğini bilen bir külkedisi ile tanışmak için geri sayım başlamışken, aşağıdan fragmanı izleyebilirsiniz:

 

ETİKETLER: CİNDERELLA , AMAZON STUDİOS , CAMİLA CABELLO