METROPOL
METROPOL

26 Ocak 2022

The Lord of the Rings Dizisinden Yeni Teaser

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

lotr
Amazon Studios

Sinema tarihinin en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilen Yüzüklerin Efendisi serisinin Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen çekimleri bittiğinden beri gözümüz Amazon’dan gelen set fotoğraflarında ve videodalarda. 2 Eylül 2022 Cuma günü Prime Video'da yayımlanacak diziden bir yeni teaser daha geldi.

Aslında seri hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlı. Bu nedenle gelen her yeni görsel ve video merakımızı biraz daha artırıyor. Yayımlanan bu bir dakikalık videoda yüzüğün oluşum aşamalarını izliyoruz. Bu videonun bir diğer önemi ise bu zamana kadar ismi açıklanmayan serinin adınının da duyurulması oldu. Serinin adı The Lord of The Rings: The Rings of Power olacak.

Daha önce duyurulan yayın tarihi için Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke, heyecanını, “Küresel izleyicilerimizi Orta Dünya'da yeni ve destansı bir yolculuğa çıkarmak için ne kadar heyecanlı olduğumuzu ifade edemem! Yetenekli yapımcılarımız, oyuncu kadromuz, prodüksiyon ve yaratıcı ekiplerimiz bu anlatılmamış ve hayranlık uyandıran vizyonu hayata geçirmek için Yeni Zelanda'da yorulmadan çalıştı.” diyerek paylaşmıştı.

Diziye dair birçok detayı bilmesek de The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarında anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçecek olduğu ve kötülüğün Orta Dünya'da yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken hem tanıdık hem de yeni karakterlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralayacağı elimizdeki bilgilerden bazıları.

Yayınlanan teaser’ı buradan izleyebilirsiniz:

ETİKETLER: AMAZON , THE LORD OF THE RİNGS