METROPOL
METROPOL

07 Temmuz 2021

Succession Üçüncü Sezon Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

hbo

HBO

Uzun zamandır yolunu gözlediğimiz Succession nihayet üçüncü sezonuyla geliyor. Acımasız ikinci sezon finalinin ardından heyecanla beklenen yeni sezonun fragmanı da izleyiclerle buluştu. Bu sonbaharda kavuşacağımız Roy ailesini ve Waystar Royco'yu neler bekliyor, göz atalım.

Son iki yıldır hayatımızı etkisi altına alan pandemi süreci en azından izlediğimiz dizi ve filmlerde karşımıza çıkmasın diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Sarah Snook’un Variety’e verdiği röportaja göre dizi pandemiyi merkezine almasa da salgına dair ufak izler görebileceğiz. Dizinin yeni sezonu elbette Roy Ailesi’nin pandemi hikayesine yönelmeyecek ama arka planda her an bir maske ya da dezenfektan görmeye hazır olun.

Endişelenmeyin, final için daha vaktimiz var.

Serinin kesin bitiş tarihi henüz belli değil, ancak üçüncü sezonun ardından bir veya iki sezon daha gelecek. Yapımcı Pritchett, The Times gazetesine verdiği demeçte, “Bence en fazla beş sezon olacak, ancak muhtemelen dört sezon gibi" demişti.

Neler olacağını bilen tek oyuncu Cox!

Hollywood Reporter'a konuşan Cox, "Armstrong size bir sonraki diziden hiç bahsetmediği için neredeyse sandalyemden düşüyordum. Bölümden bölüme ne olacağını asla bilmiyorduk," dedi. Ancak görünüşe göre şu an dizide ne olacağını bilen tek kişi o. Bu durumu da “Bilmemeyi tercih ederdim ama sonradan neler olacağını öğrendim. İnanılmaz heyecanlıyım, tek söyleyebileceğim şey bu” diyerek açıklıyor.

hbo

HBO

Kadroya sürpriz isimler

Brian Cox, Kieran Culkin, Jeremy Strong, Sarah Snook, Hiam Abbass, Nicholas Braun, Peter Friedman ve Natalie Gold gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu büyümeye devam ediyor. Bol ödüllü dizinin yeni sezonunda Alexander Skarsgård'ı izleyeceğiz. Skarsgård, başarılı, çatışmacı bir teknoloji kurucusu ve CEO olarak tanımlanan Lukas Matsson olarak karşımıza çıkacak. Aslına bakarsak Skarsgård, HBO dizilerinin ‘yabancısı’ değil. Kendisini daha önce HBO imzalı Big Little Lies’in birinci sezonunda, True Blood ve Generation Kill’de izlemiştik. Bir diğer sürpriz ise The Pianist filmindaki performansıyla akıllara kazınan Adrien Brody.

Sonbahar için geri sayıma devam

İlk resmi fragmanda HBO, Succession yeni sezonun bu sonbaharda geleceğini doğruladı, ancak çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi paylaşılmadı.

ETİKETLER: HBO , SUCCESSİON