METROPOL
METROPOL

19 Mart 2021

Michelle Obama’dan Çocuklara Özel Yemek Programı

YAZI: ELISE TAYLOR

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

21-03/19/courtesy-of-adam-rose-netflix-1616105168.jpg Courtesy of Adam Rose/Netflix

Eski First Lady, Instagram'dan yaptığı paylaşımla, çocuklara özel  “Waffles + Mochi” adlı yemek programını duyurdu.

Program, Waffle ve Mochi adlı iki kuklanın şef olma hayallerine odaklanıyor. Büyülü bir süpermarkette işe başlayan iki kafadar, dünyanın dört bir yanından yeni yiyecekler keşfetmek için bir dizi uzak maceraya atılıyor. Peru'nun And Dağları'nda patates toplarlar, İtalya'da baharat denerler ve Japonya'da miso yaparlar ve yol boyunca pek çok arkadaş edinirler. Obama yaptığı paylaşımda, “Bu şov First Lady olarak çocukların sağlığını desteklemek için yaptığım çalışmaların bir uzantısı olarak görülebilir. Açıkçası kızlarımın küçükken böyle bir program izlemelerini isterdim” ifadelerine yer verirken, programın dünyanın her yerindeki evlere biraz ışık ve kahkaha getirebileceğini umduğunu da belirtti.

Eski first lady uzun yıllardır özellikle çocuklar için sağlıklı beslenmenin önemini savunuyor, etkinlikler planlıyordu. Hatırlatalım, Obama çifti çeşitli sesleri ve hikayeleri teşvik etmeyi amaçlayan bir prodüksiyon şirketi olan Higher Ground'u kurmuş, ilk belgeselleri “American Factory” , Akademi Ödülü kazanmıştı. Michelle Obama’nın sunduğu “The Michelle Obama Podcast  tabii ki 2018’in en çok satan kitaplarından “Becoming”i de unutmamak lazım. Beyaz Saray sonrasında çalışmalarına devam eden Obama’nın bu son girişimi ise çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik ediyor.

16 Mart’ta Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak program çocuklara yönelik olsa da Michelle Obama ebeveynlerin de bundan keyif alacağını söylüyor: "Yetişkinlerin de bol bol kahkaha alacağını ve mutfak için bazı ipuçları alacağını biliyorum."

Program ayrıca salgın sırasında birlikte yemek pişirebilmeleri için ihtiyacı olan ailelere taze meyveler, ürünler ve diğer ürünleri ulaştırmak için Partnership for a Healthier America (Daha Sağlıklı Bir Amerika için Ortaklık) ile işbirliği yapıyor.

 

ETİKETLER: MİCHELLE OBAMA , NETFLİX , SAĞLIKLI BESLENME