METROPOL
METROPOL

15 Nisan 2021

Audrey Hepburn'ün Hayatı Dizi Oluyor

YAZI: HAYLEY MAİTLAND VE RADİKHA SETH

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

audrey hepburn

Getty Images

Şıklık ve zarafet denilince akla gelen ilk isimlerden Audrey Hepburn zamansız bir yıldız. İkonik yıldızın mirası çoktan ölümsüzleşmiş ve hayatı hakkında birçok uyarlama yapılmış olsa da modası hiç geçmiyor. Oscar ödüllü aktris, Hollywood'da 20. yüzyılın en tanınmış yüzlerinden biri. Çekiciliği ve zarafetiyle "Sabrina", "Roman Holiday", "Breakfast at Tiffany's" ve "My Fair Lady" gibi filmlerle hafızamıza kazındı.

2020'nin sonunda, “Audrey: Bir İkondan Fazlası” başlıklı belgeselle, sayısız hayranına Hepburn'ün hayatına dair daha kapsamlı bir fikir vermeye çalışılmıştı. Son yılların en beğenilen moda belgesellerinden biri olan “McQueen”in arkasındaki BAFTA adayı ekip tarafından yapılan ve İngiliz yazar Helen Coan tarafından yönetilen filme, Hepburn'ün en büyük oğlu Sean Hepburn Ferrer de anılarıyla katkıda bulundu.

Variety’e göre "The Good Wife"ın yaratıcısı Jacqueline Hoyt, ikonik yıldızın hayatını konu alan ilk drama dizisi üzerinde çalışıyor. Hepburn'ün oğlu Luca Dotti ve İtalyan gazeteci Luigi Spinola'nın yazdıklarından ilham alan "Audrey" ünlü yıldızın ilk yıllarından bu yana, bir Hollywood efsanesi olma yolculuğunun izini sürecek.

Dizi haberinin gündeme gelmesiyle akıllarda da tek bir soru beliriyor: Hangi genç oyuncu ekranda Audrey'i oynamaya cesaret edebilir?

 

 

ETİKETLER: AUDREY HEPBURN , DİZİ