METROPOL
METROPOL

13 Temmuz 2022

74. Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

 

hbo

Ödül sezonlarına geri dönüş başlıyor. 12 Eylül’de düzenlenecek 74. Primetime Emmy Ödülleri’nin aday listesi Televizyon Akademisi tarafından açıklandı.

Son dönemin sevilen dizilerinden, HBO yapımı Succession 25 adaylıkla başı çekerken, 20’şer ödülle Ted Lasso ve The White Lotus izledi. Euphoria ve Squid Game de çift sayılı adaylık alan yapımlar arasında yer aldı. 74. Emmy Ödülleri adaylarından Squid Game ise İngilizce olmayan ilk dizi oldu. Netflix hiti, 14 adaylıkla ödül gecesinde dikkat çekecek yapımlardan biri olacak.

Zendaya ise Emmy Ödülleri'nde aynı yıl oyunculuk ve şarkı yazarlığı için aday gösterilen ilk Siyah kadın olarak toplam 4 adaylıkla bir kere daha tarih yazıyor. 

İşte 74. Emmy Ödülleri adayları listesi...

Netflix

EN İYİ DİZİ (DRAMA)

Better Call Saul
Euphoria
Ozark
Severance
Squid Game
Stranger Things
Succession
Yellowjackets

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)

Abbott Elementary
Barry
Curb Your Enthusiasm
Hacks
Marvelous Mrs. Maisel
Only Murders in the Building
Ted Lasso
What We Do in the Shadows

EN İYİ MİNİ DİZİ

Dopesick
The Dropout
Inventing Anna
Pam & Tommy
The White Lotus

EN İYİ TV FİLMİ

Chip ‘n Dale: Rescue Rangers
Ray Donovan: The Movie
Reno 911! The Hunt for Qanon
The Survivor
Zoey’s Extraordinary Christmas

hbo

EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAMA)

Jodie Comer (Killing Eve)
Laura Linney (Ozark)
Melanie Lynskey (Yellowjackets)
Sandra Oh (Killing Eve)
Reese Witherspoon (The Morning Show)
Zendaya (Euphoria)

EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAMA)

Jason Bateman (Ozark)
Brian Cox (Succession)
Lee Jung-Jae (Squid Game)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Adam Scott (Severance)
Jeremy Strong (Succession)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (DRAMA)

Patricia Arquette (Severance)
Julia Garner (Ozark)
Jung Ho-yeon (Squid Game)
Christina Ricci (Yellowjackets)
J. Smith-Cameron (Succession)
Sarah Snook (Succession)
Rhea Seehorn (Better Call Saul)
Sydney Sweeney (Euphoria)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (DRAMA)

Nicholas Braun (Succession)
Billy Crudup (The Morning Show)
Kieran Culkin (Succession)
Park Hae-soo (Squid Game)
Matthew Macfadyen (Succession)
John Turturro (Severance)
Christopher Walken (Severance)
Oh Yeong-su (Squid Game)

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Quinta Brunson (Abbott Elementary)
Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
Elle Fanning (The Great)
Issa Rae (Insecure)
Jean Smart (Hacks)

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

Donald Glover (Atlanta)
Bill Hader (Barry)
Nicholas Hoult (The Great)
Steve Martin (Only Murders in the Building)
Martin Short (Only Murders in the Building)
Jason Sudeikis (Ted Lasso)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (KOMEDİ)

Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Hannah Einbinder (Hacks)
Janelle James (Abbott Elementary)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Sarah Niles (Ted Lasso)
Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
Juno Temple (Ted Lasso)
Hannah Waddingham (Ted Lasso)

hbo

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

Anthony Carrigan (Barry)
Brett Goldstein (Ted Lasso)
Toheeb Jimoh (Ted Lasso)
Nick Mohammed (Ted Lasso)
Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
Tyler James Williams (Abbott Elementary)
Henry Winkler (Barry)
Bowen Yang (Saturday Night Live)

EN İYİ KADIN OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Amanda Seyfried (The Dropout)
Julia Garner (Inventing Anna)
Lily James (Pam & Tommy)
Margaret Qualley (Maid)
Sarah Paulson (American Crime Story: Impeachment)
Toni Collette (The Staircase) 

EN İYİ ERKEK OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Colin Firth (The Staircase)
Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)
Oscar Isaac (Scenes from a Marriage)
Michael Keaton (Dopesick)
Himesh Patel (Station Eleven)
Sebastian Stan (Pam & Tommy)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Connie Britton (The White Lotus)
Jennifer Coolidge (The White Lotus)
Alexandra Daddario (The White Lotus)
Kaitlyn Dever (Dopesick)
Natasha Rothwell (The White Lotus)
Sydney Sweeney (The White Lotus)
Mare Winningham (Dopesick)

hbo

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Murray Bartlett (The White Lotus)
Jake Lacy (The White Lotus)
Will Poulter (Dopesick)
Seth Rogen (Pam & Tommy)
Peter Sarsgaard (Dopesick)
Michael Stuhlbarg (Dopesick)
Steve Zahn (The White Lotus)

EN İYİ VARIETY (Talk Show)

The Daily Show with Trevor Noah
Jimmy Kimmel Live!
Last Week Tonight with John Oliver
Late Night with Seth Meyers
The Late Show with Stephen Colbert

EN İYİ YARIŞMA

The Amazing Race
Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls
Nailed It!
RuPaul’s Drag Race
Top Chef
The Voice

İlgili Başlıklar