METROPOL
METROPOL

14 Haziran 2022

Joide Comer Brodway'de

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Jodie Comer

F:Steven Meisel

Killing Eve vedasını henüz atlatamamış olabiliriz. Neyse ki Villanelle rolüyle dikkat çeken Jodie Comer, West End sahnesindeki ilk tek kişilik oyununun Brodway'e taşınacağı müjdesini vererek bize yardımcı oluyor.

İngiliz aktris Jodie Comer, Broadway'deki ilk çıkışını önümüzdeki yıl Londra'daki hit oyunu Prima Facie New York'a taşındığında yapacak. 29 yaşındaki aktris, oyunda Tessa isimli, işçi sınıfının kökeninden başlayarak oyunun zirvesinde olmak, savunmak, çapraz sorgulamak ve kazanmak için çalışan genç, parlak bir avukatı canlandırıyor. Oyuncunun performansı eleştirmenlerden de övgüler almayı başarmıştı. Sıra bu etkileyici performansı Brodway'e taşımakta. Bu, Emmy ve BAFTA ödüllü oyuncunun Broadway'e ilk çıkışı olacak.

Suzie Miller tarafından yazılan oyun şu anda Londra West End'de gösteriminin son haftalarında. 18 Haziran'da Londra'da sona erecek ve önümüzdeki bahar New York Broadway'de sahnelenmeye başlayacak. Comer müjdeli haberi Instagram sayfasında yaptığı paylaşımla duyurdu. Comer yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Londra'da Tessa'nın hikayesini anlatmak mutlak bir ayrıcalıktı ve şimdi Prima Facie'yi Broadway'e götürme fırsatına sahip olmak bir rüyanın gerçekleşmesi" ifadelerine yer verdi.

Prima Facie 2023'te daha sonra açıklanacak bir tarihte Shubert Tiyatrosu'nda sahnelenecek. 

 

 

ETİKETLER: JODİE COMER , BROADWAY