METROPOL
METROPOL

26 Temmuz 2021

The Last Duel 'dan İlk Fragman Geldi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

jodie comer

Fotoğraf: Patrick Redmond

Orta Çağ Fransa’sının son resmi düellosuna konuk olmaya hazır mısınız? Matt Damon, Ben Affleck, Jodie Comer ve Adam Driver’ı bir araya getiren tarihi dramanın ilk fragmanına nihayet kavuştuk. Öyleyse geri sayıma da başlayabiliriz. Eric Jager'ın kitabına dayanan ‘The Last Duel’ Fransa'nın yasal olarak onaylanmış son düellolarından birine odaklanıyor.

Yönetmen koltuğunda Ridley Scott’un oturduğu filmin senaryosunda ise Nicole Holofcener, Ben Affleck ve Matt Damon imzasını görüyoruz. Üçlü, proje hakkında yaptıkları açıklamada, “14. yüzyıl Batı Avrupa'sının resmi, kodlanmış ataerkilliğinin pek çok yönünün bugünün toplumunda körelmiş şekillerde ve bazı durumlarda neredeyse değişmeden hala mevcut olduğunu gördük” ifadelerine yer verdi.

Affleck ve Damon daha önce de 1997'deki Oscar ödüllü “Good Will Hunting” filminde birlikte çalışmıştı. İkilinin yeniden bir araya geldiği The Last Duel fragmanı, bizi heyecanlandırdı ancak saç kesimleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Filme dair heyecanlarımızdan biri de Ridley Scott'ın, “Marguerite performansı onu neslinin en büyük aktrislerinden biri yapacak” yorumu. Bekleyip, göreceğiz.

20th Century Studios, “The Last Duel”ın 15 Ekim'de vizyona gireceğini duyurdu.

ETİKETLER: THE LAST DUEL , JODİE COMER , ADAM DRİVER