EN VOGUE
EN VOGUE

04 Mayıs 2021

Çantamda Neler Var: Ümit Savaş

Samsung işbirliğinde ilgiyle takip ettiğimiz isimlerin çantalarına balıklama dalmaya devam ediyoruz. Bu sefer konuğumuz Instagram’ın @umitko’su, influencer Ümit Savaş.

ümit savaş vogueO bu şehri seviyor; sokak sokak geziyor, tadım yapıyor, fotoğraflıyor… Kendisiyle güneşli bir günde, en sevdiği semtlerden Balat’ta butik bir cam atölyesinde buluşuyoruz. Instagram’ın en takip edilesi isimlerinden Ümit Savaş’ın, renkli kişiliğini yansıtan çantasından neler çıkacağını merak ediyor musunuz? Başlayalım o zaman… Öncelikle Ümit’in çantasından kocaman bir şapka çıkıyor; şapkaların son dönemde olmazsa olmazı olduğunu öğreniyoruz. Ardından masasının üstü günlük kullandığı makyaj malzemeleri, parfümü, güneş gözlüğü, bitki çayları, şekerleri, anahtarlığı, not defteri, yedek çorabı ve cam pipetiyle doluyor. Cam pipet kullanmasından onun doğaya karşı ne kadar duyarlı olduğunu da anlayabilirsiniz.

ümit savaş vogueVe çantasından tabii ki, yaşayan şehir fotoğraflarını çektiği Samsung Galaxy S21+ cep telefonu çıkıyor. Ümit telefonuyla sadece fotoğraf değil aynı zamanda 8K kalitesinde video çekim özelliğini kullanarak videolar da çektiğini söylüyor ve tüyolar veriyor: “Eğer vaktim yoksa, fotoğraf yerine sadece 8K videolar çekiyorum ve eve gittiğimde 8K videodan fotoğraf alarak fotoğraf kareleri elde ediyorum ve sosyal medyada günümü kurtarıyorum. Bazen dar alanlarda da çekim yapmam gerekebiliyor, o zaman da telefonumun Ultra Geniş Açı özelliğini kullanıyorum; böylece hiçbir detayı kaçırmıyorum. Galaxy S21+’ın en sevdiğim özelliklerinden bir diğeri Portre Modu. Özellikle öne çıkarmak istediğim noktaları seçip arka planı flu yapabiliyorum. Ayrıca hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan, telefonumun obje silgisiyle istemediğim kısımları fotoğraftan silebiliyorum.”

Az sonra Ümit Savaş’ın çantasından telefonuyla aynı renkte Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklıkları da çıkıyor. Sözü kendisine bırakıyoruz: “Spora giderken mutlaka kulaklıklarımı takıyorum ve diyorum ki; ‘Dünya seni çok seviyorum ama ben biraz yalnız kalmak istiyorum’. Kendi kendime kalıp müzik dinliyorum ama biri bana yaklaşıp herhangi bir şey söylediğinde kulaklıklarım otomatik olarak müzik sesini kısarak insan sesini algılıyor. Bu sayede olası tehlikeli bir durumdan da kendimi korumuş oluyorum.”

ümit savaş vogue

FOTOĞRAF: BERAT SONER ÇAPIN

VİDEO: YAĞIZ KARAGÖZCÜK, FARUK EMİN KABA/ CREAFILM

PROJE YÖNETMENİ: MELİS AKCAN

PROJE EDİTÖRÜ: DAMLA DURAK

SAÇ: HÜSEYİN AÇIKGÖZ

MAKYAJ: BURAK ŞENER /NARS

KURGU: FARUK EMİN KABA

MEKAN: 1200 DERECE CAM ATÖLYESİ

 

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE