LIVING
LIVING

28 Temmuz 2021

Yepyeni Bir Deneyim

Avrupa’nın en lüks otellerinden CVK Park Bosphorus Hotel, kültürel mirası ve panoramik İstanbul manzarasıyla şehirde konaklamayı ayrıcalıklı bir deneyime dönüştürürken, yenilenen Izaka Terrace ile benzersiz lezzetler ve eğlenceli anlar yaşatıyor.

CVK

CVK Park Bosphorus Hotel, 120 yıllık Osmanlı Hariciye Konağı ile 82 yıllık Tarihi Park Otel’in yerindeki konumuyla misafirlerini adım attıkları andan itibaren tarihi bir dokunun içine çekiyor. Otelin 1930’lu yıllardaki en seçkin misafirinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu, şair Yahya Kemal’in dokuz sene burada yaşadığını ve pek çok şiirini Park Otel’in manzarası eşliğinde yazdığını biliyor muydunuz? CVK Park Bosphorus Hotel’in teras katındaki Boğaz manzaralı Izaka Terrace, bünyesinde bulunan farklı konseptlere sahip restoranları ve barıyla İstanbul’daki önemli buluşma noktalarından biri. Adını “lezzet ve zevk hissetirme” anlamına gelen Osmanlıca bir kelimeden alan Izaka Terrace’ta bar lounge, meze ve balık restoranı Mezze Mave, sushi restoranı Hitode, et ve ocakbaşı restoranı The Midd yer alıyor; ve her mutfak ayrı ayrı iddialı. Şef Fırat Kılıç’a danışmanlığıyla dünyaca ünlü şef Murat Bozok eşlik ediyor. Saat 17:00 itibariyle hizmet vermeye başlayan Lounge bölümünde akşamları yerli ve yabancı DJ performansları gerçekleştiriliyor. Mezze Mave restoranda geleneksel meze çeşitleri ve balık çeşitleri servis edilirken şef Murat Bozok’un spesiyal menüsü de sunuluyor. Bir diğer alternatif olan Hitode, zengin sushi çeşitleri ve özel Uzak Doğu lezzetleriyle Izaka Terrace’ın en önemli markalarından biriyken; The Midd modern bir ocakbaşı ortamına sahip. Oteli vazgeçilmez kılan ve Boğaz’ı kuşbakışı gören Hezarfen Shisha Lounge ise zengin menüsüyle her damak tadına hitap ediyor.

CVK

Otel şehrin kalbindeki lokasyonu, mekan alternatifleri, profesyonel ekibi ve her detayın düşünüldüğü kusursuz hizmet anlayışıyla, evlenecek çiftlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Bosphorus Terrace, İstanbul’un en büyük panoramik Boğaz manzarasına sahip 1300 m²’lik alanı ve açılır kapanır tavan özelliğiyle bu yazın en masalsı düğünlerine ev sahipliği yapıyor.

 Zindelik ve Arınma

CVKOtelin içindeki Safira Spa & Fitness, masaj odaları, dinlenme alanları, VIP terapi odaları ve hamamıyla oldukça geniş bir alana yayılıyor. Spa’nın yüzme havuzunda sezona bağlı olarak açılıp kapanan bir cam çatı, burayı yazın güneşlenmek için ideal kılıyor. Grup dersi, spinning, pilates ve crossfit stüdyoları ile kişisel antrenör fırsatı da sunan Safira Spa & Fitness, tatil veya iş seyahatinde bile sporunuzu aksatmamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca her biri farklı stile sahip 10 adet masaj odası mevcut. VIP spa konseptine sahip bu tesiste, kişiye özel deneyimler sunuluyor.

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE , CVK PARK BOSPHORUS HOTEL , MURAT BOZOK , IZAKA TERRACE