LIVING
LIVING

29 Ekim 2021

Geçmişe Dönüş: Savoy x Gucci

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

gucci savoy

Alessandro Michele’nin ilhama açık doğası, koleksiyonlarını besleyen en temel öğelerden biri. 2017 yılında başlattığı Gucci Places ile markaya ilham veren rotaları paylaşan tasarımcının yeni durağıysa Londra’daki The Savoy Otel oldu. Amerika’dan Asya’ya uzanan listenin arasında bu otelin yeri, farklı bir Gucci bağlantısıyla ön plana çıkıyor.

gucci savoy

Guccio Gucci’nin genç bir valiz taşıyıcısı olarak çalıştığı The Savoy, kendisinin valiz ve çantalara olan tutkusunu başlatan yerdi. Geçen 100 yılın ardındansa Alessandro Michele markanın köklerine dönüş yaparak otele kendi dokunuşunu ekledi. The Savoy’da bulunan Kral Dairesi, dekoratif objelerden mobilyalara kadar yenilenirken Gucci dünyasının da bir yansımasına dönüştü. Ortak bir geçmişe sahip bu iki köklü marka daha önceyse Nisan ayında Gucci’nin Aria koleksiyon tanıtımı için buluşmuştu.

Gucci Decor koleksiyonuyla yenilenen Kral Dairesinde her detay de otelin kimliğine uyum sağlayacak şekilde özenle seçilirken Christie’s müzayedecileri de sanat eseri ve antikalarla devreye girerek markanın estetiğini güçlendiriyor. Üstelik Gucci dünyasını yansıtan bütün parçalar isteyen misafirler tarafından satın alınabiliyor.

ETİKETLER: GUCCİ , THE SAVOY , SEYAHAT , TASARIM , MODA