METROPOL
METROPOL

04 Mayıs 2021

Selena Gomez “Spiral” Filmiyle Beyaz Perdeye Dönüyor

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Selena gomez,film

Fotoğraf: Mert Alaş ve Marcus Piggott, Vogue USA, 2017 Nisan

 

Sosyal medya çok uzun zamandır hayatımızın büyük bir parçası. Kişisel hayatımızdan, fikirlerimize neredeyse canlı bir günlük olarak davrandığımız platformlar, pozitif ve negatif etkileri neredeyse aynı hızda bize yansıtmayı başarıyor. Özellikle beğeni sayılarının ve popüler olma istediğinin yükselttiği egomuz ters bir durum karşısında da hızlı bir şekilde dibi görebiliyor. Fotoğrafçı Petra Collins’in ilk uzun metraj filmi olan “Spiral” tam da bu konuyu merkeze alarak güncel bir psikolojik-gerilimle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Selena Gomez ise bu yapımda sosyal medya bağımlılığı yüzünden sağlığını kaybetmenin eşiğine gelen popülerliğini yitirmiş eski bir influencer’ı canlandıracak.

Collins’e bu projede, yazar ve şair Melisa Broder ve Euphoria dizisini prodüktörü Phoebe Fisher eşlik ederken, Drake de prodüksiyona dahil olan isimler arasında yer alıyor.

Petra Collins’in ilk film projesinin ilham kaynağı ise Selena Gomez’ın 2017 yılındaki “Fetish” isimli müzik videosu. İkili aynı zamanda daha önceden de senaryosunu Melissa Broder’in yazdığı kısa bir korku filmi olan The Love Story’de de birlikte çalışmıştı. Yeni filmin yayın tarihi henüz belli olmasa da Collins’in Instagram üzerinden “3 yıldır bu anı bekliyorum ve sonunda paylaşabildiğim için çok mutluyum. Sanırım hep birlikte güzel bir canavar yarattık.” sözleriyle yaptığı paylaşım yakın zamanda Spiral hakkında daha fazla bilgi edineceğimizin sinyallerini veriyor.

ETİKETLER: SELENA GOMEZ , PETRA COLLİNS , FİLM , SOSYAL MEDYA