METROPOL
METROPOL

15 Haziran 2021

Penelope Cruz'lu Parallel Mothers'dan İlk Görüntüler

YAZI: HAZAL BAYAT

Pedro Almodóvar'ın başrolünde Oscar ödüllü Penélope Cruz'un rol aldığı son filmi Parallel Mothers (Madres paralelas), kamera arkası görüntüleriyle sinemaseverlerle buluştu. Ünlü yönetmenin daha önce beraber çalışarak büyük başarı yakaladığı Penélope Cruz ve Rossy de Palma'yla yeniden bir araya gelişi filmi merak edilir kılan yönlerden yalnızca biri. Almodóvar'ın üzerine yıllardır çalıştığı yoğun bir senaryosu olduğu bilinen filmin çekimleri, pandemi sırasında koronavirüse karşı yüksek tedbirler alınarak tamamlandı. 

parallel mothers

Yönetmenin "'Parallel Mothers' ile kadın evrenine, anneliğe, aileye dönüyorum. Ataların ve torunların öneminden, belleğin kaçınılmaz varlığından bahsediyorum. Filmografimde birçok anne var; ancak bu hikayenin parçası olanlar çok farklı” sözleriyle bahsettiği filmde başrolü Penelope Cruz'la paylaşan isimler Milena Smit ve Aitana Sánchez-Gijón. Filmin konusuyla alakalı detaylar henüz açıklanmasa da hikayenin Cruz, Gijón ve Smit tarafından canlandırılan üç ana karaktere odaklandığı biliniyor. 

parallel mothers

Sona eren çekimlerin bir kutlaması olarak kamera arkası görüntüleriyle birkaç fotoğraf karesi yayımlanan Parallel Mothers'ın ne zaman vizyona gireceği henüz bilinmiyor. 74. Cannes Film Festivali seçkisinde yer alması beklenen, ancak çekimlerinin tamamlanamaması sebebiyle yer alamadığı düşünülen filmin 2022 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

ETİKETLER: PENELOPE CRUZ , PARALLEL MOTHERS , PEDRO ALMODÓVAR , VOGUE SİNEMA , FİLM ÖNERİLERİ