METROPOL
METROPOL

01 Mayıs 2022

Sanat ve Teknolojiyi Bir Araya Getiren Zirve

42 Maslak’ta yer alan ve şehrin sanat, teknoloji, iyilik merkezi olan goodspaces, bu yıl ilkini gerçekleştireceği ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 ile dönüşüm yolculuğundaki merak edilenleri tek bir zirvede sunuyor. Türkiye’den ve dünyadan konusunda uzman konuşmacılar eşliğinde gerçekleşecek panellere ev sahipliği yapacak olan zirve, üç gün boyunca birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

art and tech

13 Mayıs Cuma akşamı dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek, BeeGee ve Hakan Yılmaz’ın performans sergileyeceği sıra dışı ‘Digital Art Party’ ile açılışı gerçekleşecek zirvede 14 Mayıs Cumartesi günü, sürdürülebilirlik, sanat, girişimcilik, teknoloji ekosisteminin günümüzdeki buluşma noktası olan Metaverse, NFT ve Web 3.0, Türkiye’den ve dünyadan konusunda uzman konuşmacıların özgün içerikleriyle karşımıza çıkacak. Kültür & sanat, medya, yaratıcılık sektörlerinin önde gelen isimleri, goodspaces sergi ve etkileşim alanı ve ESA Espor Arena’da gerçekleşecek panellerde farklı konu başlıklarıyla yeni dünyadaki dönüşümün altını çizecek. Moderatörlüğünü Levent Erden’in yaptığı, keynote speaker’ı David McWilliams olan panelde; Refik Anadol, Haluk Levent, birçok sanatçı, iş insanı ve sivil toplum kuruluşu lideri yer alacak. ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022’nin son gününde, 15 Mayıs’ta ise bilim, teknoloji, eğitim, çevre, kültür, sanat faaliyetleri sürdüren sivil toplum örgütlerinin katılımıyla toplumsal farkındalık yaratacak etkileyici ve ücretsiz bir panel gerçekleşecek. Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER), (WWF) Dünya Doğayı Koruma Vakfı, Habitat, Yuvam Dünya, Ahbap, TÜRKONFED sözcüleri bu anlamlı panelde konuşmacı olarak yer alacak. Bu özel günde sürdürülebilirliği odağına alan birçok marka da stantlarda ziyaretçilerle buluşacak. 

art and tech 

Değişen dünya hakkında geniş toplumu bilgilendirmek adına gerçekleşen zirve süresince goodspaces iki farklı sergiyle de görsel bir şov sunmaya hazırlanıyor.  Zeynep Arınç küratörlüğünde goodspaces Exbition Hall’de gerçekleşecek dijital sanat sergisi; Can Büyükberber, Hakan Yılmaz, Emre Yusufi, Ecem Dilan Köse ve birçok sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturacak. Artopol Art Gallery’de ise Türkiye’nin ilk NFT Marketplace’ı Babylons.io sanatçılarının NFT’lerinin sergileneceği multidisipliner bir sergi izleyicilerle buluşacak. Ayrıca 42 Maslak içerisinde yer alan Nezih Kitabevi’nde sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü odağına alan yazarlar okurlarla buluşurken Atölye Mayacan’da gerçekleşecek dijital sanat workshop’ları ile çocuklar kendi avatarlarını oluşturma şansına sahip olacak..

 

13 ile 15 Mayıs tarihler arasında gerçekleşecek ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 biletlerine biletix.com’dan ulaşılabilecek.  

Detaylı program için ise goodpsaces’in web sitesine göz atabilirsiniz.

ETİKETLER: GOODSPACES , ZİRVE , SUMMİT , SANAT , DİJİTAL SANAT , METAVERSE , NFT , SERGİ