METROPOL
METROPOL

02 Mart 2022

Haluk Akakçe, Made in Love Sergisiyle İstanbul'da

Haluk Akakçe

Multidisipliner sanatçı Haluk Akakçe, üç önemli video işi ve beş yıllık üretimlerinin özeti niteliğinde kapsamlı bir sergiyle izleyenlerle buluşuyor. Made in Love başlıklı bu yeni sergi, Akakçe’nin, 2006 yılında Las Vegas sokaklarında 4-6 bloğu kaplayan They Called it Love, I Call it Madness isimli ses ve video yerleştirmesi ve hiç görülmemiş devasa resimleri de içermesiyle dikkat çekiyor.

Akakçe’nin videoları insanın teknoloji ile olan ilişkisini irdeler, kimi zaman da biyolojiye, geometriye ve mimariye göndermeler yapar. Akakçe’nin video çalışmalarına çoğunlukla ya özel olarak bestelenmiş ya da var olan klasik bir eserden uyarlanmış müzik kompozisyonları eşlik eder. Bilgisayarda üretilmiş imgelerin hipnotik niteliği, filmlerinin müzikleriyle daha güçlü biçimde vurgulanır. They Call it Love, I Call it Madness isimli video ile birlikte White on White ve Mr. Butterfly isimli videolar sergide yer alacak diğer işler. Akakçe’nin videoları ve resimlerine son dönem üretimleri olan cut-out duvar işleri, heykeller ve kâğıt üzeri çalışmalar da eşlik ediyor.  

Made in Love isimli sergi 3-22 Mart günleri arasında Akaretler ve Sevil Dolmacı Art Gallery iş birliği ile Akaretler Sıraevler No:37-39’da ziyaretçilerini ağırlayacak. 

ETİKETLER: HALUK AKAKÇE , SERGİ REHBERİ