METROPOL
METROPOL

26 Ocak 2021

Haftanın Çevrimiçi Etkinlikleri

EDİTÖR: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Yeni medya sanatçısı Refik Anadol ile sohbetten, dünyaca ünlü Avusturyalı şef Hahn yönetimindeki konsere kadar evlerinizden katılabileceğiniz, haftanın öne çıkan çevrimiçi etkinlikleri…

21-01/26/refik-anadol-sanatcinin-izniyle.jpgRefik Anadol

Renk Üzerine Konuşmalar’ın son konuğu Refik Anadol

Sanatatak platformunun kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Sönmez, Borusan Contemporary işbirliğinde gerçekleştirdiği etkinlik serisinin dördüncü ve son programında alternatif gerçekliği görselleştirdiği dijital işleriyle dünya çapında tanınan, Refik Anadol’u konuk alıyor. Söyleşi, 28 Ocak Perşembe günü saat 22.30’da sanatatak Instagram hesabından sanatseverlerle buluşacak.

21-01/26/30_ocak_atolye-cengiz-ozek.jpgCengiz Özek

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’tan yetişkinlere ve çocuklara özel etkinlikler

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu hafta hem çocuklara hem yetişkinlere özel çevrimiçi etkinliklerle hafta sonunu değerlendirmek için fırsat sunuyor. 28 Ocak Perşembe günü, İstanbullu tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz’ın kişisel çabalarıyla oluşturduğu tiyatro arşivi konuşulacak. Söyleşinin konukları Boğos Çalgıcıoğlu, Nesim Ovadya İzrail ve Fırat Güllü de Hagop Ayvaz Arşivi’ni bu perspektifle ele alarak Türkiye tiyatrosunun çok kültürlü ve çok dilli dönemini tartışacaklar. 

30 Ocak Cumartesi yapılacak olan “Çocuklar İçin Karagöz” etkinliğinde ise Karagöz Sanatçısı Cengiz Özek’in çocuklara gölge tiyatrosu geleneğini anlatacak. Daha önce kendi kukla figürlerini yapmayı öğrenen çocuklar bu defa atölye, kendi sahnelerini kurup Karagöz oyunlarını sahneleyebilecekler.

21-01/26/guc-basar-gulle.jpg
Güç Başar Gülle

Borusan Klasik’te canlı konser yayınları devam ediyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Patrick Hahn yönetimindeki yeni konserle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Dünyaca ünlü Avusturyalı şef Hahn yönetimindeki konserde iki çok sevilen besteciden iki başyapıt seslendirilecek. 28 Ocak Perşembe saat 14.00’te yayınlanacak bu konserde Bartók ve Beethoven eserleriyle dinleyici karşısında olacak. 30 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da borusansanat.tv'de Güç Başar Gülle’nin "REVERSE PERSPECTIVE" konseri izleyicilerle buluşacak. Gülle, Osmanlı müziğinin geleneksel kökenlerinden ilhamla, caz ve klasik batı müziğini buluşturduğu parçaları ile dinleyicilerin karşısında olacak.

21-01/26/tanil-bor-1.PNGTanıl Bora

Hayatımız Kitap’ın konuğu Tanıl Bora

Çevirmen, yazar ve yayıncı Tanıl Bora, kitaba ve yayıncılığa odaklanan online program “Hayatımız Kitap”ın 28 Ocak Perşembe akşamı 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanacak yeni bölümünde Sibel Oral’ın konuğu olacak. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği programın yeni bölümünde Sibel Oral ve konuğu Tanıl Bora; Bora’nın yeni kitabı Hasan Âli Yücel’in yanı sıra yayıncılığını, yazarlığını ve Türkiye’de okuma kültürünü konuşacaklar. “Hayatımız Kitap”, yayın saatinde Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

 21-01/26/la-nuit-des-idees-1080x1080-2.jpgInstitut français'den Fikirler Gecesi'nde 24 saat canlı yayın 

Institut français Türkiye, bu yıl 6.sı düzenlenen Fikirler Gecesi’ne dört etkinlikle katılmaya hazırlanıyor. Tamamı çevrimiçi gerçekleşecek etkinliklere bu yıl 75 ülke katılıyor. Japonya’dan ABD’ye kadar sohbet, tartışma, müzik ve performansla dolu Fikirler Gecesi 24 saat sürecek bir canlı yayında tüm dünyadan izlenebilecek. 28 Ocak’ta “Yakın” teması altında düzenlenecek etkinlikler hakkında detaylı bilgi için www.ifturquie.org. adresi ziyaret edilebilir.

 

ETİKETLER: YKY SANAT , BORUSAN , REFİK ANADOL , TANIL BORA , INSTİTUT FRANÇAİS