18 Ekim 2020

Zamansız Kristaller

YAZI: ESRA BEBEK

İnsanları kendine hayran bırakan zekasının ötesinde; aydınlanmış ruhu ile bugün yaşadıklarımıza ışık tutan ünlü düşünür Albert Einstein’a göre, yaşamda her şey titreşimden ibarettir.

Her cisim, duygu ve düşünce belli bir frekansa sahiptir, kristaller ise çok daha yüksek frekanslara… Bu nedenledir ki; yaşam alanınızda enerji veren kristallerin bulunması yüksek frekansları sayesinde kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlarken; çekim yasasına göre neşe, sevgi ve coşku dolu olayların ve kişilerin de hayatınıza girmesine sebep olur. 

Bugün yapılan bilimsel çalışmalar sayesinde artık biliyoruz ki; konu titreşimimizi yükseltmeye geldiğinde, kendimize ve etrafımızdakilere bütünsel şifa sunacak birçok farklı araca sahibiz. Şüphesiz, bu araçlardan en göz kamaştırıcı olanı ise kristaller...

Ünlü bilim insanı Marcel Vogel kristallerle yürüttüğü çalışmalardan birinde; mikroskop altında incelediği kristal partiküllerinin ürettiği düşüncelere göre şekil değiştirdiğini keşfediyor. İşte bu keşif bizi bugün batıda da alternatif tıp adı altında kullanılan doğal taşların gücünü keşfetmeye çağırıyor. Sizde; yaklaşık 6 bin yıllık bir geçmişi ile Asya kültüründe anlamlı bir yeri olan bu büyülü taşların dünyasına adım atarak, yaşamınızda yeni enerjilere yer açmaya hazır mısınız?

Crystal Mindfulness

Dünyaca ünlü kristal uzmanı ve şifacı Judy Hall’un taşların dünyasını farkındalık pratikleriyle bir araya getiren kitabı Crystal Mindfulness’a göre, günlük yaşamda yüksek bilinçte kalmanıza yardımcı olacak 8 değerli kristal ve faydalarını şöyle sıralayabiliriz: 

Sitrin

Güçlü bir enerji temizleyici olan sitrin taşı, negatif enerjiyi, pozitife dönüştürme gücüne sahiptir. Kişinin; zorluklar karşısında merkezinde kalarak, yargısızca en uygun çözümü bulması için onu cesaretlendirmede etkilidir. Sitrin, akışla uyumlu kalmanızı sağlayacak ve pozitif bakış açınızı güçlendirecek en değerli kristallerden biridir.

Malakit

Yeşilin en ilham verici tonlarını taşıyan malakit taşı, duygularınıza iyi veya kötü gibi etiketlemeler yapmaksızın sonsuz bir kabul ile içinizde yer açmanız için size yardımcı olur. İçinde barındırdığı desenlerin büyüsü sizi o ana getirirken, hayatı coşku içinde yaşamanız için ruhunuza ilham verir.

Mavi Akik

Huzur veren titreşimiyle maki akik, zihni dinginleştirirken düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. İletişimi güçlendirirken; duygu ve düşüncelerinizi ifade etmenizi kolaylaştırır.

 Crystal Mindfulness

Fotoğraf: Getty Images

Ametist

Farkındalığınızı yükselten ametist taşı, mor rengin gücüyle sezgilerinizi güçlendirirken anlamlı bir sebep sonuç ilişkisi kurmanıza destek olur. Yüksek şifa gücü sayesinde sizi zihnin karmaşasından uzaklaştırırken, ruhunuzu dinginliğe davet eder.

Turkuaz

Gücün ve saflığın simgesi olarak bilinen turkuaz taşı, duygu durumu değişikliklerini dengelemekte oldukça güçlüdür. Geçmişte veya gelecekte yaşayan zihin durumunun bir adım ötesine geçmenize yardımcı olan bu taş içsel bir huzur sunar.

Helyotrop

Çok eski zamanlardan beri önemli bir şifa taşı olarak kullanılan bu kristal; fiziksel ve zihinsel anlamda yorgun hissettiğiniz anlarda enerjinizi korumanıza destek olur. Sizi şimdiki anda tutacak nitelikte bir köklenme etkisi yaratarak; bedenin bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Karnelyan

Oldukça yüksek bir enerji barındıran karnelyan taşı, motivasyona ihtiyaç duyduğunuz ve kararsız kaldığınız zamanlarda size destek verir. Endişeleri bir yana bırakarak meditasyonda derinleşmenize yardımcı olur.

Çeroit

Çeroit taşı içinde bulunduğunuz anın; sizin için evren tarafından tasarlanmış en mükemmel olasılık olduğunu hissedebilmenize yardımcı olur. Yaydığı titreşim sayesinde; kendinizi ve etrafınızdaki herkesi olduğu gibi kabullenmek ve stres seviyenizi düşürmek kolaylaşır. 

Efsanevi oyuncu Shirley Maclaine’in sözlerindeki gibi kristallerin büyülü dünyasından geçerek, üst bilince giden bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. 

ETİKETLER: KRİSTAL , RUHSAL BAKIM , MİNDFULNESS