23 Mayıs 2022

Radarımıza Takılan En Güncel Moda İşbirlikleri

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Sezon değişikliğiyle birlikte moda dünyası dinamik yüzünü yansıtan yeni koleksiyonlara da kucak açıyor. Özellikle yaz ruhunu yansıtan renkler ve desenler pek çok markanın odak noktasında yer alırken, kampanyaların yüzü olan yıldızlar da başarılı işbirliklerinin doğmasını sağlıyor. İşte radarımıza takılan en yeni işbirlikleri;

Raisa & Vanessa x In-Formal

22-05/23/cf128143.jpg

Ege Denizi’nden, gün batımından ve zeytin ağaçlarının yumuşacık toprağından ilham alan Raisa & Vanessa Exclusive For In-Formal koleksiyonu, geçtiğimiz günlerde D Maris Bay’de tanıtıldı. Yaz mevsiminde gündüzden geceye geçişi kolaylaştıracak 18 tasarım ve 12 kombinden oluşan koleksiyon, ilham aldığı detayların da renklerini barındırıyor.

Özgür Masur x Penti

22-05/23/1652966453_penti_ozgur_masur_29_04_22_3800.jpg

İlk plaj giyim parçalarını Penti işbirliği için tasarlayan Özgür Masur’un odak noktasında çocukluğunun yaz ayları yer alırken, koleksiyon mayo, bikini, mayokini, kimono ve pareo olmak üzere toplam 25 özel parçadan oluşuyor. Hakim olan renkler arasında ise fuşya, turuncu, mavi, yeşil ve kırmızı var.

Serenay Sarıkaya x Mavi

22-05/19/image-3.jpeg

Sekizinci sezonunda 80’lerin ruhu, teması ve müziğinden aldığı ilhamla buluşan Serenay Sarıkaya ve Mavi Icon’un merkezinde bu kez pozitif enerji yer alıyor. Hem pembe, lila ve mor gibi çekim gücü yüksek renklerin hakimiyeti söz konusu hem de jarse pantolon ve büstiyer takımlar, desenli elbiseler, denim on denim takımlar, neon baskılı tişörtler ve monogram logolar 80’li yılların özgür tarafını yansıtıyor.

Tuvana Büyükçınar x LC Waikiki

22-05/19/1652700167_2.jpg

Heyecan verici işbirliklerine Tuvana Büyükçınar’ın markası Tuvanam ile bir yenisini daha ekleyen LC Waikiki, zamansızlığı ön planda tutan parçalara hayat veriyor. Glam ve Joy olmak üzere iki farklı tema üzerine odaklanan Tuvanam X LC Waikiki koleksiyonu mezuniyet gibi özel günlere ve farklı davetlere uyum sağlayabilecek 26 parçadan oluşuyor.

Melis Ağazat x Koton

22-05/19/1652711162_koton_melis_agazat_12_04_22_8137.jpg

2022 İlkbahar/Yaz sezonunda Koton, moda direktörü Melis Ağazat ile enerjisi yüksek yeni bir koleksiyon sunuyor. Koton Skirtly Yours by Melis Ağazat, sezonun kilit parçalarını buluşturma özelliği gösterirken, Bonbon Bouquet, Arizona Dream,Green Piece, Island Sunset, Mediterranean ve Florioush Summer olmak üzere 6 farklı temada toplamda 122 parçaya yer veriyor. Koleksiyonun temel ruhunu yansıtan detay ise 60’lı yılların retro duruşu.

Hande Erçel x Atasay

22-05/13/atasay-x-hande-ercel-1.jpg

Özellikle yaz aylarında takıların güçlü bir stil oluşturmadaki rolü artarken, Atasay ve Hande Erçel bu kapsamda yeniden bir araya geliyor. Erçel’in kendi adını taşıyan ve parçaların detaylarıyla da ilgilendiği kapsül koleksiyon, rüzgarın verdiği özgürlük hissinden ilhamını alırken, başarılı oyuncunun sanat ve doğaya karşı duyduğu sevgi de parçaların ruhu üzerinde hakimiyet kuruyor.

Mert Aslan x adL

22-05/13/defile-final-mert-aslan-zehra-isik.JPG

 

Uzun yıllardır güçlü işbirliklerini iddialı koleksiyonlarla destekleyen Mert Aslan ve adL, 2022 İlkbahar/Yaz sezonunda ise turkuaz, yeşil ve pembe gibi canlı renklere odaklanıyor. Drape ve fiyonk gibi detayların öne çıktığı Night Zoom Mert Aslan koleksiyonu manolya, şakayık ve gül desenleriyle de romantik ve feminen yanını gösteriyor.

Lee x Kenan Doğulu

22-05/13/1652328820_kenan_dogulu__1_.JPG

 

Söz konusu denim olduğunda ilk akla gelen markalardan biri Lee. 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da köklü geçmişine sürdürülebilirliği ekliyor ve Lee for Future koleksiyonuna imza atıyor. Üstelik Kenan Doğulu da bu kampanyanın yüzü olarak karşımıza çıkıyor. Denim on denim pantolon-ceket takımlar, baskılı gömlekler, hem yelek hem de ceket olarak giyilebilen denim üstler koleksiyona hakim olan parçalardan.  

Burcu Esmersoy x Ipekyol

22-05/13/1652269178_ipekyol_burcu_esmersoy_beachwear_10_1023_copy.jpg

 

Beachwear koleksiyonuyla geçtiğimiz sezon önemli bir başarı yakalayan Burcu Esmersoy ve Ipekyol, bu kez 70’ler ruhunu yansıtan tasarımlarla geri dönüyor. Egzotik baskılardan çiçek desenlerine, yaz enerjisini yansıtan detaylar bikini ve mayoları etkisi altına alırken, kalın zincirli kemik gözlük, doğal taş küpe, bileklikler ve hasır şapka gibi aksesuarlar da yaratılan plaj stilini destekliyor.

Gülşen x TWIST

Gülşen

40 parçadan oluşan Gülşen x TWIST koleksiyonu bizleri 90’lar yazına doğru retro bir yolculuğa davet ediyor. Parlak dokulara, cut out’lara, göz alıcı taş işlemelere ve sezonun en cool bağlama detaylarına sahip olan tasarımlar, sorbe tonlarındaki renk paletini seksapel dozu yüksek silüetler ile harmanlıyor. Gün batımında göz alıcı bir ihtişam yaratan mikro kristal taşlı “ateşten elbise” ve sarı payet işlemeli takım ise 2022 Yaz’ına sıcak bir karşılama sunuyor. Terracota, pudra, papaya, lavanta tonlarının yanı sıra etnik şal desenleri ise bohem stiller için alternatif oluşturuyor.  

ETİKETLER: MODA , ADL , MERT ASLAN , KENAN DOĞULU , LEE , HANDE ERÇEL , ATASAY , NOCTURNE , BURCU ESMERSOY , İPEKYOL , KOTON , MELİS AĞAZAT , LC WAİKİKİ , TUVANA BÜYÜKÇINAR , SERENAY SARIKAYA , MAVİ , RAİSA & VANESSA , ÖZGÜR MASUR , PENTİ