25 Aralık 2020

2021'de Öne Çıkmaya Hazır 5 Marka

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Supriya Lele

Supriya Lele

Royal College of Art mezunu olan Supriya Lele, ilk koleksiyonunu 2017 yılında Londra Moda Haftası kapsamında sergilerken, 2020 LMVH Ödülü’nün finalistlerinden biri olmayı da başarmış bir tasarımcı. Hindistan’ın sokak stili ise onun ilham kaynakları arasında yer alıyor. Bella Hadid ve Dua Lipa gibi isimlerin de yakından takip ettiği Supriya Lele, 2021’de de yükselişine hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor.

La Détresse

Supriya Lele

Denim ve eşofman takımları üzerine yoğunlaşan marka, stilist Alana Hadid ve Emily Perlstein tarafından kurulmuş. Batik ise La Détresse dünyasının önemli bir parçası. Özellikle bu dönemde rahat giyime karşı artan talep düşünüldüğünde, giderek daha da popülerleşmesi neredeyse garanti altında.

LaQuan Smith

Supriya Lele

“Harika içgüdüleri ve dikkat çekici bir stil anlayışı var.” Bu sözler LaQuan Smith için Tom Ford tarafından söylenmiş ve sanırım markanın moda dünyasında ne kadar kalıcı olacağına dair de güçlü bir mesaj içeriyor. Rihanna, Lady Gaga, Kim Kardashian West ve Beyoncé, markanın müdavimleri arasında yerini alıyor. Bir süre önce Revolve ile işbirliği sonucu hazırladığı koleksiyonla da adından söz ettirmeyi başarmıştı LaQuan Smith.

Mônot

Supriya Lele

Kate Moss’un kampanya yüzü olduğu bir markanın yükselişe geçmesi, pek de şaşırtıcı bir sonuç değil aslında. Lübnanlı tasarımcı Eli Mizrahi, minimal tasarımların aslında ne kadar nefes kesici olabileceğini gösteriyor sanki bizlere. Güçlü kadınlar için modern giysiler tasarladığını söyleyen Mizrahi, markasının temellerini çok yakın bir tarihte atmasına rağmen, önlenemez bir yükselişe sahip ve 2021’de adını çokça duymaya devam edeceğiz.

Rave Review

Supriya Lele

İskandinav topraklarında doğan Rave Review, renk ve desenlerle dolu bir çizgiye sahip. Çıkışını 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu tanıtmak için Paris Moda Haftası’nda yapan marka, sürdürülebilir malzemeler ve ileri dönüşüm tekniklerini kullanarak parçalara hayat veriyor. Gucci Fest’in yükselişe geçen markaları tanıttığı kısa filminde de yer alan Rave Review, başarısını da bu şekilde kanıtlıyor.

ETİKETLER: MODA , SUPRİYA LELE , LA DÉTRESSE , LAQUAN SMİTH , MÔNOT , RAVE REVİEW