23 Şubat 2021

2021 Ofis Stili Trendleri

YAZI: HAZAL BAYAT

Uzun zamandır uzak gelen o ihtimali düşünebildiğimiz günler sonunda geldi; ofislere döneceğimiz, karantinasız zamanlar yaklaşıyor. Hangi gruptan olduğunuza karar verin: Eşofmanların yumuşak konforuna kendini kaptııp gelecek günlerden korkanlardan mısınız yoksa ekisi gibi giyinmek için gün sayanlardan mı? İkinci gruptaysanız, kombinasyonlarınızı yapmadan önce derlediğimiz 2021 ofis giyimi trendlerine mutlaka göz atın.


 amandampnFotoğraf: @amandampn

İddialı mücevherler

İddialı mücevherler etkisini artırıyor! Bütün gün bilgisayar ekranı karşısında girilen toplantıların kurtarıcısı küpeler, bizimle olmaya devam edecek. Yalnızca küpeler de değil; rafa kaldırdığınız hacimli kolyeler, minimalist yüzükler veya bileklikler; hepsine kavuşmanın zamanı geldi. Ofis stilinizi oluştururken aksesuardan kaçınmayın. Özellikle zaman, karantinadan yeni çıktığımız zamanken!

Üste oturan takımlar

Bol eşofmanlar, sweatshirtler ve kazaklara ara verme zamanı. Üste tam oturan, iyi terziliğe sahip takımlar, işinizin başına -kelimenin tam anlamıyla- geri döndüğünüzü hissettirecek. Desenli ya da renkli takımları daha önce hiç denemediyseniz, 2021 bu trendlere de kapı aralıyor. Merak etmeyin, rengi ya da deseni ne olursa olsun iyi bir takım, ciddiyetinizi her zaman korumanızı sağlamayı başarır.

Fotoğraf: @ xeniaadontsFotoğraf: @xeniaadonts

Yaratıcı dokunuşlu gömlekler

Evet, gömlekler ofislerin olmazsa olmazı. Özellikle yaz aylarında iş hayatı için bir vazgeçilmez olan gömlek, 2021'de yeni form ve renklerle aramızda. Beyaz düz kesim gömlekleri kenara bırakın, gün iddialı dokunuşlara bürünme günü. Desenler, kontrast renkler, yaratıcı kesimler ve şaşırtan detaylar... Ofis stilinizin ayrılmaz parçası, şıklığınızın da garantisi olacak.

Ofis dostu elbiseler

Evet, karantinada neredeyse bir yıl geçirdik... Ancak, iyi yanından bakmaya çalışırsak bunda da pozitif bir yön bulmak mümkün: Dışarıya çıktığımızda bahar neredeyse gelmiş olacak! Kapalı ve soğuk günlerin karamsarlığının ortadan kalktığı mevsime geldiğimizi elbiselere geçiş yapabildiğinde hissedenlerdenseniz, bu sizin için oldukça iyi bir haber. Ofis dostu elbiseler birçok modaevinin tasarımları arasında da yer buluyor. Tek yapmanız gereken keşfetmeye başlamak...

ETİKETLER: 2021 STİL ÖNERİLERİ , OFİS STİLİ , STİL ÖNERİLERİ