12 Temmuz 2021

#SummerInVogue: Merve Mısırlı’nın Yazlık Seçimleri

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Plaj giyimine dair yelpazeyi farklı tasarımlarıyla genişleten, deniz ve havuz kenarında da stil sahibi olmanın kapılarını aralayan Normaillot markasının kurucusu Merve Mısırlı, vazgeçilmez yazlık parçalarından tatil rotalarına favorilerini paylaşıyor.

Normaillot

@normaillot

 

Bize kendinizi tek bir cümle ile nasıl anlatırsınız? 

Heyecanlı, yerinde duramayan, araştırmacı, işine ve ailesine tutkuyla bağlı bir iş kadını, anne ve eş.

Normaillot hakkında... 

Normaillot, bir kadını plajda özgüvenli hissettirecek ve bütün bakışları onda toplayacak, sofistike, zamansız ve özgün bir marka.

Markanızı tanımlayan üç kelime:

Zamansız, mükemmel fit ve sofistike.

2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun hikayesi:

1990'ların top modellerinin modaya ilham veren keskin stillerinden esinlenmiş, gardroplarımızda yıllarca en güzel köşede konumlanmasını hedeflediğimiz zamansız ve elegant bir koleksiyon. Amacımız baştan aşağıya Normaillot kadınını plajın en gözdesi haline getirmekti ve bunu da başardığımızı görmek mutluluk verici.

Normaillot

Sizi çok heyecanlandıran yeni projeleriniz/planlarınız:

Bu aralar bizi en çok heyecanlandıran projemiz Normaillot Union. Türkiye’nin çok değerli markaları ile beraber Normaillot için onların en sevilen parçalarını tekrar tasarladık. Markalarımızı hem global platformda tanıtabilecek, hem de müşterilerimize farklı ürünler sunabilmek amacıyla ortak noktada buluştuğumuz 19 marka işbirliği için bir yıl kadar çok yoğun çalıştık. Sonunda her biri birbirinden kıymetli yüze yakın ürün normaillot.com ve Bebek mağazamızda satışta.

Size şu anda en çok ilham verenler:

Son bir yıldır doğa ile iç içe bir hayat sürüyorum. Bu sebeple bir uğur böceği bile bana ilham kaynağı olabiliyor. Doğaya nasıl iyi davranabiliriz, marka olarak ondan ilham alırken ona nasıl teşekkür edebiliriz, bunları araştırıyoruz. Aynı zamanda ben bir vintage tutkunuyum, bu sebeple benim için 1930'lardan günümüze gelene kadar modada neler olmuş, neler değişmiş, bunları incelemek ve ilham almak vazgeçilemez. Yüz yıl geriye gittiğimiz zaman gördüğüm moda ikonları ve tasarımlar da her zaman bana yol gösterici olmuştur.

Plaj çantanızın olmazsa olmazı:

Güneş gözlükleri, koruyucu güneş kremleri ve Normaillot bikinilerim.

Vazgeçilmez yaz parçanız:

Mayolar, bikiniler, güneş gözlükleri ve şapkalar.

Yaza özel stil öneriniz:

Bu yaz plaj için biz ne olursa olsun baştan aşağıya iyi hissetmeye odaklandık. Birkaç yıldır içinde bulunduğumuz zorlu süreçte stil sahibi olmayı ikinci plana attık. Bu sebeple bu yaz bandanalarıyla uyumlu mayolar ve onlarla beraber kombinlenmesi için tasarlanmış pareolar, çantalar bizim için olmazsa olmaz uyumu yaratıyor. Biz ne olursa olsun plajda müşterilerimizin kendini şık hissetmesi için stil önerileri geliştirdik. 

21-07/12/marineserre_official_164937573_447305543154161_5233667683709389896_n.jpg

 

@marineserre_official

 

Favori yaz markalarınız:

Musier, Raisa Vanessa, Rhodochrosite, Ayamuse, Jut Sack, Marine Serre, By Far, Chanel, Miista, Isabel Marant.

En sevdiğiniz yaz tatil rotası:

Türkiye’de Altınoluk’ta bulunan Manici Kasrı, Simurg Inn en vazgeçemediğim tatil rotalarından. Yurt dışında ise yaz sonlarına doğru Kopenhag’a gidip bisikletle tüm şehri gezmek en sevdiğim tatil planları arasında.

21-07/12/simurh-inn.jpg

Simurg Inn

2021 yaz tatili için okuma listeniz:

Marcel Proust Yakalanan Zaman ve yine Marcel Proust Swann'ların Tarafı, André Breton Nadja, Zeynep Selvili Pembe Fili Düşünme ve Nietzche Kişi Nasıl Kendisi Olur’u bu yaz okumayı planlıyorum.

Yaz mevsiminin sizi en çok mutlu eden/size iyi gelen tarafı:

Yazın başladığının habercisi olan ormangülleri, açelya ve begonvillerin açtığı ilk anlar, güneşin pozitif enerjisi, yasemin çiceklerinin kokusu ve bir deniz kenarında sakince kalıp dinlenebilmek.

ETİKETLER: #SUMMERINVOGUE , NORMAİLLOT