28 Aralık 2021

Mr. Vogue: Taro Emir

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

"Genç" ve "Yetenek" kelimeleri arka arkaya gelince; bu sayfalarda göreceğiz ismi anlatıyor. Karşınızda Vogue'un beyefendileri, namıdiğer Mr. Vogue'lar. 

Mr. Vogue Taro Emir

"Belki 'Oyuncu şöyle olmalıdır' demek benim haddime değil ama bu konuya dair kendi yaklaşımımı paylaşabilirim. Temel olarak oyuncunun yargısız olması gerektiğini düşünüyorum. Karakteri bütünüyle okuyabilmesi ve içselleştirebilmesi için kendi yargılarından soyunup boş bir kanvas gibi olmalı her şeyden önce. Bununla beraber bir aktörün empati ve şefkat sahibi olması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca bedenini terbiye etmesi gerekiyor. Sağlıklı, esnek ve hazır olmalı. Biraz da kil gibi aslında. Oyuncu herhangi bir forma yoğrulabilir durumda, hazır bulunan biri."

Taro için işte bir oyuncu bu özelliklere sahil olmalı. Oyunculuğun özgürleştirici bir yanı olduğunu söylüyor. Ona göre oyunculuk sayesinde kendi bedenin üzerinden başka varoluşları tecrübe edebilirsin. Oyunculuğa dair onu en çok heyecanlandıran şey ise başka bir karakter üzerinde çalışırken bile, karakterin Taro'ya kendine dair bir sürü şeyi keşfettirmesini sağlaması.

"Oynadığı karakterlerle bütünleşip kendine dair, kendi paletinde farklı renkleri keşfedebilmesi." O renkleri onunla buluştuğumuzda kısa zamanda bize göstermekten çekinmedi. 

 

Yazı: Can Remzi Ergel
Fotoğraf: Müge Yorulmaz Güven
Moda Editörü: Ecem Candan
Prodüksiyon: Merve Arda 

ETİKETLER: MR.VOGUE , TARO EMİR