16 Nisan 2020

Kültür-Sanat Gurularından Enerjinizi Yükseltecek Tavsiyeler: Deniz Kuzuoğlu

YAZI: MERVE BAYRAM

20-04/16/vogue-turkey-dilone-romee-strijd-1587019432.jpg

Fotoğraf: Miguel Reveriego, Moda editörü: Konca Aykan

Günlerimiz, cevabı olmayan sorularla birlikte akıyor. Bahar ve yaz aylarında gitmeyi planladığımız festivaller, etkinlikler ve konserler birer birer iptal oluyor. Fakat her şeye rağmen bizi hareketlendiren müzikler, günün en beklenmedik anlarında içimizde sesini yükseltiyor, en sevdiğimiz sanatçıların o unutamadığımız konser sahneleri zihnimizde birden yüzeye çıkıp sisleri dağıtıyor, görüşümüzü netleştirip hayat motivasyonumuzu artırıyor.

Vogue Türkiye moda koordinatörü Merve Bayram, işte bu iyi hissetme halini sürdürecek serotonin artıran öneriler için işi bilenlere başvurdu. Bu yazı dizisinde, kültür-sanat ve eğlence sektörlerine yön verenlerin evde neler dinlediklerini, neler izleyip okuduklarını ve bu süreçte neler hissettiklerini bulacaksınız.

Deniz Kuzuoğlu

Deniz Kuzuoğlu, Direktör, Salon İKSV

Neler dinliyorsunuz?

Baxter Dury / The Night Chancers; Lanterns on the Lake / Spook the Herd; Shabaka and the Ancestors / We Are Sent Here by History; Caribou / Suddenly; Childish Gambino / 3.15.20; Roger Eno & Brian Eno / Mixing Colours; Nils Frahm / Empty.

Neler izliyorsunuz?

The Gentlemen, Miles Davis: Birth Of The Cool ve The Defiant Ones filmlerini izledim en son. Bir de çok sevdiğim Dazed & Confused ve Singles filmlerini tekrar izledim.

20-04/15/demek-en-guzel-gunlerini-bensiz-yasadin.jpg

Neler okuyorsunuz?

Yōko Tawada, Tokyo’nun Son Çocukları; Steve Horton, Michael Allred ve Laura Allred’in kaleme aldığı Bowie: Stardust, Rayguns and Moonage Daydreams ile Can Gürses’ten En Güzel Günlerini Demek Bensiz Yaşadın.

Son yıllarda Türkiye’de izlediğiniz, sizi en çok heyecanlandıran konser hangisiydi? 

25. İstanbul Caz Festivali’ndeki Nick Cave & The Bad Seeds konseri; Gezgin Salon olarak yaptığımız Mac DeMarco konseri; Salon’daki King Gizzard & The Lizard Wizard ve Khruangbin konserleri ile Zorlu PSM’deki Nils Frahm konseri.

Bu aralar herkesin yolu sık sık mutfağa düşüyor. Sizin de mutfağa girip denediğiniz tarifler oldu mu?

Evet, benim de hiç olmadığı kadar yolum düştü. En son etli biber dolması ve köfte yaptım. 

Evde kalma sürecinde hayata dair ne gibi çıkarımlarınız oldu?

Tüketim alışkanlarımı, hayat önceliklerimi çok sorguluyorum şu an. Ama asıl önceliğim, bu süreçte ihtiyacı olanlara nasıl yardım edebilirim, sürecin devamında ve iyileşme döneminde nasıl bir katkım olur, bunları araştırmak.

ETİKETLER: VOGUEİNSTAGRAM , KÜLTÜR SANAT , MÜZİK , KİTAP , DİZİ , FİLM , KÜLTÜRSANATTAVSİYELERİ , VOGUETAVSİYE