03 Nisan 2016

En İyi 10 Seyahat Filmi

EDİTÖR: CNTRAVELLER TÜRKİYE

Şehirler kimi zaman filmlerde arka plan olmaktan öteye geçip önemli bir rol de oynuyor. Sizin için seyahat etme isteğinizi canlandıracak 10 filmi sıraladık.

cntraveller

Catch Me If You Can

Steven Spielberg’ün Frank Abagnale’nin gerçek hayatından yola çıkarak çektiği Catch Me If You Can, Oscar ödüllü Leonardo Di Caprio’yu pilot, avukat, profesör ve FBI ajanı gibi farklı rollerde izleme imkanının yanı sıra John F. Kennedy Havaalanı’ndaki fütüristik TWA Terminal’inden görüntüler sunuyor.

cntraveller

Vicky Christina Barcelona

Tartışmalı yönetmen Woody Allen’ın 2008 yapımı filmi Vicky Christina Barcelona, Barselona’da yaşanan sıra dışı bir üçlü aşk hikayesini anlatıyor. Geleneksel İspanyol melodilerinin sürekli arka fonda olduğu filmin baş rollerini ise Rebecca Hall, Scarlett Johansson ve Javier Bardem paylaşıyor. 

cntraveller

The Darjeeling Limited

Wes Anderson’ın tüm filmlerini seviyoruz ama üç kardeşin Hindistan’a yolculuğunu anlatan The Darjeeling Limited’ın yeri ayrı. Çoğu bir vagonda geçen film, trenle seyahat etmenin keyfini hatırlatıyor.

cntraveller

The Grand Budapest Hotel

Wes Anderson’ın son filmi The Grand Budapest Hotel de listemizde. Stefan Zweig’in notlarından yola çıkarak hazırlanan filmde olayların geçtiği otel kurgu olsa da, çoğu insanın hayalindeki yer.

 

cntraveller 

 

ETİKETLER: SİNEMA , CNTRAVELLER , FİLM , VOGUEİNSTAGRAM