26 Ağustos 2013

Eksen On Fair 2013

YAZI: BEDİZ YILDIRIM

 

2012 senesinde ilkini gerçekleştirdiğimiz ve binlerce Radyo Eksen dinleyicisini, daha doğrusu müzikseveri aynı çatı altında buluşturmayı başaran Eksen On Fair’in sahnesinde bu defa farklı türlerin eski-yeni temsilcileri sahneye çıkacak.

Eğlencenin tüm gün, tam gaz süreceği festivalin bu seneki konukları; Britpop’a glam rock katan efsane grup Suede. Senenin en iyi sahne şovuna imza atacağından şüphe duymadığımız The Hives,Old-school punk’ın kült ismi The Undertones, Garage rock klasikleri arasındaki yeri sağlam The Libertines’in kurucularından Carl Barat‘tan renkli bir DJ Set ve Karayipler’i İstanbul’a taşıyacak melodileriyle Systema Solar olacak.

 


Bu arada festival ilk duyurulduğunda Paul Weller’ın da konuk olacağını söylenmişti. Ancak Weller, yeni plak şirketi ile yaptığı anlaşma gereği, yeni albümünün kaydı için stüdyoya girecek ve bu yüzden Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan İngiltere dışındaki tüm konserleri iptal etmek durumunda kaldı. Kendisinin yaptığı açıklamayı da aşağıda bulabilirsiniz.

We are sorry to say that Paul is no longer able to perform in Istanbul on the 15th September. We apologise to our Turkish fans and any other fans that were making arrangements to head to Istanbul for the gig.

 

 

Daha fazla bilgi için tıklayın.

 

 

 

İlgili Başlıklar